Başlangıç / Genel / Apple’ın CEO’sundan İstanbul İçin Türkçe Mesaj

Apple’ın CEO’sundan İstanbul İçin Türkçe Mesaj

Dün gece İstanbul’da yaşanan terör saldırısı ile ilgili olarak sosyal medya üzerinden dünyanın birçok yerinden Türkiye’ye destek mesajları geldi. Yılbaşı akşamı İstanbul’un ünlü gece kulüplerinden birisinde yaşanan silahlı terör saldırısı sonucunda 39 kişinin yaşamını yitirdiği kayıtlara geçti. Yanı sıra 69 kişinin de aynı saldırı sonucunda yaralandığı öğrenildi. Yaralılar arasında durumu ağır olan kişilerin de bulunduğu kaydedildi.

Saldırı sonrasında olay yerine gelen polis ekipleri denizden ve karadan olmak üzere incelemelere başladı. Gece kulübünün bulunduğu sokak kullanıma kapatıldı. İncelemeler hala devam ederken, kamera görüntülerinden saldırganın gece kulübüne geldiği taksi de tespit edilerek, incelemeye alındı. Olayın yaşandığı sırada gece kulübünde bulunan kişilerden kimisinin de saldırı anında korkuyla denize atladığı belirtildi.

Saldırının nedeniyle ilgili henüz resmi bir açıklama gelmemesine rağmen terör bağlantılı olduğu belirtildi. 2017’nin ilk gecesinde yaşanan bu hain saldırı karşısında birçok isim üzüntüsünü ve Türkiye’ye desteğini sosyal medya üzerinden açıkladı. Yapılan açıklamalarda en çok dikkat çeken isimlerden birisi de Apple’ın CEO’su Tim Cook oldu. Tim Cook Twitter hesabı üzerinden yayınladığı Türkçe mesaj ile üzüntüsünü paylaştı.

Apple’ın CEO’su üzüntüsünü Türkçe yayınladı

Tim Cook, saldırıdan kısa bir süre sonra yayınladığı mesajda şu ifadeleri kullandı: ‘Sevgili Türkiye, acınızı ve üzüntünüzü paylaşıyoruz. #Istanbul kalbimiz sizinle’ Teknoloji devi Apple şirketinin CEO’sundan gelen bu Türkçe mesaj sosyal medyada da büyük destek gördü.

 

Facebook Yorum

Hakkında: editor

İlginizi Çekebilir

Telefon Hafızası Nasıl Arttırılabilir?

Sürekli telefonunuzun belleğinin dolu olmasından şikayetçiyseniz ve telefonunuzdaki boş alanı nasıl arttırabileceğinizi bilmiyorsanız, aslında uygulamanız …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir