Başlangıç / Genel / Vize Alırken Sosyal Medya Hesapları Da İncelenecek!

Vize Alırken Sosyal Medya Hesapları Da İncelenecek!

Genellikle onay verilmesi çok uzun süren ve kapsamlı bir incelemenin yapıldığı vize başvurularına yeni bir kriter daha eklendi. Bundan sonra yapacağınız başvurularda sosyal medya hesaplarınız da incelemeye alınacak. Özellikle ABD’ye yapılacak vize başvurularında sosyal medya incelemesinin büyük rol oynadığı belirtiliyor. Böylece kişiler ABD vizesi için başvurduklarında geçmişlerine dair detaylı bir inceleme rahatlıkla yapılabilecek.

Sosyal medya hesabını paylaşmak opsiyonel olacak

Vize başvurularında sosyal medya hesabınızı istedikleri alanı doldurmak zorunlu olmayacak. Ancak sosyal medya hesabı kullanmanıza rağmen bu alanı boş bırakmanız, yapılacak incelemelerde sizi ‘şüpheli’ kategorisine yerleştirecek. Yani aslında opsiyonel olan sosyal medya kısmı, bir nevi zorunluluğa dönüşecek. Çünkü siz sosyal medya hesabınızı vermeseniz de vize araştırmasında sosyal medya hesabınızın olup olmadığı teyit edilecek. Ve siz paylaşmadığınız halde sosyal medya hesabınızın olduğu görüldüğü takdir de vize başvurunuz olumsuz şekilde etkilenecek.

Sosyal medya paylaşımlarına dikkat!

Tüm bunlar göz önüne alındığında, vize işlemleri öncesinde en ufak detayları dahi değerlendirmek gerektiği görülüyor. Bu sebeple başvuru öncesinde sosyal medya hesaplarınızı kontrol etmeniz, öncesinde ya da yakın tarihte yaptığınız paylaşımları irdelemeniz ve temizlemeniz yararlı olacak. Böylece vize başvurusunda sosyal medya hesabınızı vermekten kaçınmak yerine, rahatlıkla verebileceksiniz.

Ve diğer tüm işlemleriniz vize başvurunuzu olumlu gösteriyorken böyle bir detaydan dolayı ret yanıtı almaktan da kurtulmuş olacaksınız.

Facebook Yorum

Hakkında: editor

İlginizi Çekebilir

Telefon Hafızası Nasıl Arttırılabilir?

Sürekli telefonunuzun belleğinin dolu olmasından şikayetçiyseniz ve telefonunuzdaki boş alanı nasıl arttırabileceğinizi bilmiyorsanız, aslında uygulamanız …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir