Telefon Hafızası Nasıl Arttırılabilir?

Sürekli telefonunuzun belleğinin dolu olmasından şikayetçiyseniz ve telefonunuzdaki boş alanı nasıl arttırabileceğinizi bilmiyorsanız, aslında uygulamanız gereken birkaç basit adımın olduğunu göreceksiniz! Bu birkaç tavsiyeyi uygulayarak hem telefonunuzdaki kullanım alanını genişletebilecek hem de daha hızlı çalışmasını sağlayabileceksiniz. Böylece depolama alanı genişlerken, telefonunuzu daha iyi şekilde kullanabileceksiniz.

Peki telefonunuzun hafızasını nasıl arttırabilirsiniz?

  • İlk olarak telefonunuzda gereksiz gördüğünüz tüm video, fotoğraf ve müzikleri temizleyin. Bunları sürekli telefonda saklamak yerine başka bir depolama cihazına aktararak telefonunuzun hafızasını da arttırabilirsiniz. Bu sayede yeni fotoğraf ve videolar çekmek istediğinizde ya da yeni müzikler dinlemek istediğinizde daima kullanabileceğiniz boş bir alanınız olacaktır.
  • İkinci adım telefonunuzun önbelleğindeki gereksiz nesnelerdir. Önbellekte kayıtlı olan ve artık ihtiyacınızın olmadığı haritaları temizlemeniz ciddi bir alan yaratacaktır. Bu haritalar telefonda standart uygulamalardan daha fazla yer kapladığı için, kullanılmayanlarının silinmesi telefon hafızasını büyük oranda arttıracaktır.
  • Sonraki adım tarayıcıyı temizlemektir. Daha önce indirmiş olduğunuz ve tarayıcınızın önbelleğinde kayıtlı olan uygulamalar da telefon hafızasında yer kaplamaktadır. Bu sebeple indirilenleri silmeniz hafızanızdaki boş alanı arttıracaktır.
  • Ve son olarak en çok yer kaplayan uygulamaları silmeniz gerekmektedir. Telefonların birçoğunda kullanılmayan ama geniş alan kaplayan uygulamalar ve oyunlar bulunmaktadır. Özellikle iOS kullanıcılarında ek hafıza kullanım alternatifi olmadığından bu durum sorun yaratmaktadır. Telefonunuzu temizlerken, telefonda gerçekten ihtiyacınızın olmadığı uygulamaları silmeniz kullanım rahatlığı sağlayacaktır.

 

Facebook Yorum

Hakkında: editor

İlginizi Çekebilir

Vize Alırken Sosyal Medya Hesapları Da İncelenecek!

Genellikle onay verilmesi çok uzun süren ve kapsamlı bir incelemenin yapıldığı vize başvurularına yeni bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir