Apple Store’a Zam Geldi | Yeni Fiyatlar

Doların yükselmesiyle birlikte Apple’ın ürünlerine zam yapması gündeme gelmişti. Yıl ortasına doğru beklenen zamlar hakkında da tahmin verileri açıklanmıştı. Ancak Apple ürünlerde beklenen zammı henüz yapmadan, Apple Store’a zam yaptı. Yapılan zam nedeniyle kullanıcılar şikayetlerini belirtirken fiyatlarda tekrar herhangi bir değişime gidilmeyeceği açıklandı.

Apple Store kullanıcılarını şok eden zam!

Apple, Apple Store’da yapılan zam hakkında yaptığı açıklamada, fiyat artışının tek nedeninin doların yükselişi olmadığını, uygulanan bu zamda farklı birkaç faktörün etkili olduğunu belirtti. Ancak zamma sebep olan faktörler hakkında başka bir açıklamada bulunulmadı.

Kullanıcılar ise bu zam karşısında şok oldu. Çünkü öncesinde herhangi bir haber ya da açıklama yapılmadığı için zam beklentisi bulunmuyordu. Apple bu kez direk fiyatları uygulamaya geçirerek, hem Mac hem de iOS kullanıcılarını şaşırttı.

Zammın ardından uygulama fiyatlarında 0,8 kuruşluk bir artış oldu. Bu da 2,69 TL olan bir uygulamanın 3,49 TL’ye yükselmesine sebep oldu. Dolayısıyla fiyatlar tüm uygulamalarda yüzde 33 civarında yükseldi. Kullanıcılar tarafından zaten yüksek bulunan uygulama fiyatlarına bu tarz bir zam yapılması, Apple’ın tepki çekmesine neden oldu.

Her bölgeye zam yapılmadı

Apple zam yaparken bulunulan bölgede farklı durumları göz önüne aldığını belirtti. Bu nedenle zam yapılan ülkelerden birisi olan Türkiye’de de dövizin yükselişi sebep gösterildi. Türkiye dışında Birleşik Krallık’ta da zam yapıldığı açıklandı. Orada yapılan zamla birlikte fiyatlar yüzde 25 arttırıldı.

Facebook Yorum

Hakkında: editor

İlginizi Çekebilir

Vize Alırken Sosyal Medya Hesapları Da İncelenecek!

Genellikle onay verilmesi çok uzun süren ve kapsamlı bir incelemenin yapıldığı vize başvurularına yeni bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir