Domain Pazarında 12 ‘ciyiz

BurakVeElif.CoM ‘u yıllar öncesinden almıştım. Sanki bugünleri görmüş gibiyim değil mi? Gerçi yasal düzenlemeler, bizim gibi kişisel site kuran kişileri kapsamıyor ama Türkiye ‘nin 12. olmasında katkım olduğu için de ayrıca gururluyum.
Yeni düzenleme yapılan Ticaret Kanunu‘ na göre, her firmanın mutlaka bir internet sitesi olması zorunlu hale getirilmişti. Bu sebeple firmalar, kendilerine özgü alan adı alabilmek için sıraya girdiler. Yasa öncesinde Türkiye genelinde 163 bin olan com.tr uzantılı alan adı başvuruları, 6 ayda 178 bine ulaşarak çok hızlı bir yükseliş gösterdi. Tüm uzantılarda alınan domain adreslerinin sayısı ise, 1 milyonu geçerek Türkiye’yi dünya sıralamasın da 12. sıraya çıkardı.

Firmalar, kendi isimlerine ait olan domainlerin tüm uzantılarını kapatmak için adeta birbirleriyle yarışır duruma geldiler. .com, .net, .org, .biz, .info gibi uzantıların hepsi, şirketler tarafından tescil ediliyor.

Siz de kendinize ait alan adını tescil ettirmediyseniz acele edin. Yarın çok geç kalmış olabilirsiniz.

Facebook Yorum

Hakkında: burakveelif

Ben burakveelif..! Yıllardır kullandığım tabir ile, “internet denizinde bir damla”. Yaklaşık 10 yıldır blog yazarlığı ile beraber, amatör olarak başladığım web maceramda, başta joomla!, wp, smf gibi hazır scriptlerin yanında html, php gibi yazılım dilleri ile de "amatör" olarak ilgilenme fırsatı buldum. Detaylar için lütfen tıklayınız>>>

İlginizi Çekebilir

Avniye Egemen EROĞLU – Yamaçlar / Kırmızı

Yıllardır tanıdığım; iyi bir mühendis, iyi bir dost, iyi bir arkadaş, iyi bir anne ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir