Amatör Balıkçılık

amator-balikcilikTürk Dil Kurumu Sözlüğü’ne baktığınızda “amatör” kelimesi, “bir işi para kazanmak için değil, yalnız zevki için yapan, hevesli, meraklı (kimse), özengen” olarak açıklanır. Bazıları için ekmek kapısı olan “balık avcılığı”, ben ve benim gibi insanlar içinde “ruhu dinlendirme fırsatı” şeklinde tanımlanır.

Aslında derinine inildiğinde en masrafsız ve en keyif verici hobilerden biridir. Elinizde olta varken aklınızın ucundan bile geçmez gam ve keder. Tüm sorunlarınız kamışın ucundaki iğnelerle çoktan denizin dibini boylamıştır. “Vurmak” olarak tabir edilen balığın yakalanması, o anki en büyük arzunuzdur.

Peki nasıl başlanır? Ne yapmak lazım? Gece mi avlanmalı, gündüz mü? Ne kadar bütçe ayırmalı? Gibi sorularınıza yanıt aramaya başlayalım dilerseniz.

Balık avcılığı genel olarak ikiye ayrılır. Bunlardan ilki deniz avcılığı, diğeri tatlı su avcılığıdır.

Deniz Avclığı

Üç tarafı denizlerle çevrili ülkemizde en çok yapılan avcılık türüdür. Denizde yaşayan su canlısı türlerinin oldukça fazla olması nedeni ile hem daha bereketlidir, hem de avlanma teknikleri bakımından çeşitlilik arz eder. Avlanılan yerler ve metotlara göre deniz avcılığı türlerini açıklamaya başlayalım.

a)    Karadan Olta İle Deniz Avcılığı

Bilinen en eski, en çok kullanılan ve en az maliyet isteyen avcılık çeşididir. Olta atılan yerin durumu, rüzgarın şiddeti, avlanacak balığın türü gibi etkenler doğrultusunda, kullanılacak ekipman değişiklik gösterir.

Karadan olta ile balık avlamak için öncelikle “kamış” diye tabir edilen uzun bir çubuğunuz ve bu kamışa bağlı “makine” isimli aksamınız olmalıdır ( bu hobiye bu yazı vesilesi ile başlayacağınızı düşünerek, makine ve kamış olmadan balık tutabilen el oltasından bahsetmiyoruz). Makine, tutulan balığı çekmeye yarayan misinayı sarar ya da denize bırakır. Kullanılacak misina ise tutulacak balığın türü ve avlak yeri ( avlak: avın bulunduğu yer ) göz önünde bulundurularak seçilir. Tavsiye edilen ise çekeri yüksek ve ince misinalardır.

Misinanın denize gidecek ucuna bir fırdöndü ya da klips bağlanır. Bu parça “takım” denilen ve balığın tutulduğu kancaları üzerinde tutan kısımdır. Fırdöndüler sayesinde takım, zahmetsizce misinaya takılır – çıkarılır.

Takım kısmı genel olarak bir beden ve kösteklerden oluşur. Köstek; balık avcılığından anlamayanların “kanca” olarak tabir ettiği, asıl ismi “iğne” olan parçayı tutar. Tüm köstekler ise “beden” denilen yere bağlanır.

Sahte balık ( Rapala adı ile de tabir edilir. Rapala; aslında “Selpak” gibi bir marka adıdır. Yani bir “sahte balık” markasıdır.) ve türevleri ile yapılan takımları saymazsak, karadan yapılan balık avcılığında iki çeşit ana takım vardır. Bunlardan ilkine; ucuna balık, tatlı su kurdu, karides, teke gibi canlı ya da cansız yemler takılan “yemli takım” ismi verilir. Diğer türü de “çapari” şeklinde adlandırılan ve genel itibarı ile istavrit, sardalya tutmaya yarayan; kancalarında yem yerine tüy olan takımdır. Bu hobiye yeni başlayanlar “çapari” ile avlanmalıdır. Zira yem takıp – tazelemek ustalık ister.

Çapari ile yapılan takımda sekiz ila on adet iğne bulunur. Denize gönderilen takımın balık tutması için “tasmalama” denilen hareket yapılır. Bu hareket; kamışın aşağıdan yukarı doğru kaldırılması şeklinde sürekli suretle yapılır. Çaparinin ucundaki tüyü yem zanneden bir balık oltaya takılınca, makinenin kolu saat yönünde hızla çevrilir ve takım karaya çekilir. ( “İyi de ben nasıl anlayacağım balık geldiğini?” diye bir soru soracaksanız, ilk tuttuğunuz balıkta ne kadar saçma bir sual ettiğinizi anlayacaksınız. )

Sahte balık ile balık tutmak oldukça profesyonel bir iş olduğundan dolayı bu yazımızda yer vermeyeceğiz. Lakin meraklıları bizi yorum yağmuruna tutarsa düşünebiliriz 🙂

Karadan balık avcılığındaki son malzememiz ise “kurşun” olarak adlandırılır. Takımı uzağa fırlatmak ve denizin belli bir düzeyinde tutmak için kullanılan bir ağırlıktır. Akıntı şiddeti başta olmak üzere birçok veri göz önünde bulundurularak seçilir. Avlağınıza gittiğinizde, daha usta olan balıkçılara bu konuda danışabilirsiniz.

Olta balıkçılığı gece ve gündüz farkı etmeksizin yapılabilir. Fakat gece avcılığı neredeyse tamamen yemle yapılır ve büyük sabır ister. Gündüz avcılığının en verimli zamanları ise; sabah ezanından hemen sonraki bir saat ve akşam ezanından hemen önceki bir saattir. Zira bu zamanlar, özellikle çapari ile avlanabilecek olan balıkların yemlenme saatidir. Eğer avlanmaya başlamadan bir saat önce “mazmuz” ( avlağın, balıkların bir noktaya toparlanması için yapılan yemleme işlemi ) yapılırsa aşırı fayda görülür.

Ortalama Bütçe

 • Üç metre boyunda amatör bir kamış: 30 T.L. ( maksimum fiyat )
 • Tek ya da iki bilyalı makine: 20 T.L. ( maksimum fiyat )
 • Misina: 10 T.L. ( 0,25 milimetre, üç – dört kilogram çekerli yüz metre )
 • Kurşun: Satın aldığınız yere göre değişir. İşi öğrenince kilo ile alırsınız daha ucuza gelir.
 • Takım: Satın aldığınız yere göre değişir. Bir müddet sonra kendiniz yaparak, tanesini elli kuruşa mal edersiniz.

Önemli: Şansınız yaver giderde eve götürecek kadar balık tutarsanız, mutlaka avlakta temizleyin ve deniz suyu ile yıkayın. Eve götürünce de bir daha yıkamadan direk unlayıp yağa atın.

b)    Tekne İle Deniz Avcılığı

En keyifli balık avcılığıdır. En az iki kafadar ile gün doğmadan iki saat önce teknede buluşulur. Takımlar hazırlanır. Kamışa ve makinaya gerek yoktur ama olması işi kolaylaştırır. Sonra “vira Bismillah” denir ve avlağa gidilir. Avlak sığ – derin ise “funda Bismillah” denir ve çıpa atılır, yok değilse konum yeke ile ayarlanır.

Tekne balıkçılığında esas olan takım çaparidir. Fakat rapala, sırtı gibi tekniklerde kullanılır. Ama bu teknikler profesyonel işidir.

Kamış alınmamış ve makaraya sarılı bir misina kullanılacak ise ( el oltası ) teknenin içi tuzlu suyla ıslatılır. Bu sayede misina tekne içinde karışmaz.

c)    Zıpkın İle Deniz Avcılığı

“Zıpkın” adı verilen “havalı tabanca” ile yapılan avlanmadır. Öyle her yüzme bilenin yapabileceği bir avlanma çeşidi değildir. Profesyonel olmayanlar acı hatıralarla ayrılabilir. Esas olan, denizin içinde pusuya yatılarak balığı beklemek ve ona ateş etmektir. Avlanılması planlanan balıkta, alınan riskte büyüktür. Gece asla yapılmamalıdır. Tavsiyemiz bu işe hiç bulaşmamanız yönündedir.

d)    İllegal Metotlarla Deniz Avcılığı ( Yapılması için değil, yanlışlıkla yapılmaması için anlatılmıştır )

Denizdeki canlı türlerini bitiren, doğayı kirleten, balık avcılığını öldüren ve hiçbir mertliğe sığmayan avlanma çeşitleridir. Avın ahlakı ve raconu vardır. Avcı adam ahlaklı ve racon bilen kişidir. Bu tarz avlanma çeşitleri kanunen de yasaktır. Genelde “tırıvırı” denilen takım ile yapılır.

Tatlı Su Avcılığı

Göl, akarsu, dere, baraj gibi avlaklarda gerçekleştirilir. Tatlı su avcılığı ile deniz avcılığında kullanılan malzemeler her ne kadar benzerlik gösterse de, taktiksel olarak çok farklıdır. Tatlı suda yaşayan canlı türlerinin azlığı ve balıklardaki civa oranının yüksekliği nedeni ile tutulan balıkların yenilmeyip denize atılması ve faaliyetin sadece zevk için yapılan bir spor olarak görülmesi evladır.

Tıpkı deniz avcılığında olduğu gibi karadan ve tekneden avlanmak mümkündür. Lakin en önemli farklılık, genelde avlanılacak olan balığın boyutu nedeni ile daha güçlü kamış, makine ve misina kullanmanın zaruri olmasıdır.

Karadan yapılan tatlı su avında bazen suya girilmesi gerekebilir. Bu durumdan dolayı su geçirmez giysiler kullanmak şarttır. El oltası kullanarak avlanmak mümkün olsa bile; makine ve kamış kullanmak hem yorgunluğu azaltır, hem de tutulan balığın kaçırılması ihtimalini düşürür. Malum, kaçan balık büyüktür 🙂

Tatlı su avcılığında da bazı kendini bilmezler illegal metotlarla avlanmaktadır. Bu yöntemlerinden başında; tırıvırı, dinamit, elektrik ve bomba gelir. Haysiyet yoksunu olan ve kendini avcı zanneden bu kişiler yüzünden birçok canlı türü tatlı sularda da yok olmuştur.

Avlanma Sirküleri

Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı tarafından, her sezon açıklanan avlanma sirküleri bulunmaktadır. Bu sirkülerde; o sezon avlanması serbest olan balık türleri, hangi türün en fazla hangi miktarda avlanabileceği, avlanan her bir balığın olması gereken ebat açık ve net bir şekilde belirtilmiştir. Sirkülere uymak esastır. Uymayanlara ağır para cezaları verilir.

Facebook Yorum

Hakkında: burakveelif

Ben burakveelif..! Yıllardır kullandığım tabir ile, “internet denizinde bir damla”. Yaklaşık 10 yıldır blog yazarlığı ile beraber, amatör olarak başladığım web maceramda, başta joomla!, wp, smf gibi hazır scriptlerin yanında html, php gibi yazılım dilleri ile de "amatör" olarak ilgilenme fırsatı buldum. Detaylar için lütfen tıklayınız>>>

İlginizi Çekebilir

Avniye Egemen EROĞLU – Yamaçlar / Kırmızı

Yıllardır tanıdığım; iyi bir mühendis, iyi bir dost, iyi bir arkadaş, iyi bir anne ve …

426 yorum

 1. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 2. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 3. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 4. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 5. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 6. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 7. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 8. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 9. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 10. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 11. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 12. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 13. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 14. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 15. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 16. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 17. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 18. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 19. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 20. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 21. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 22. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 23. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 24. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 25. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 26. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 27. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 28. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 29. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 30. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 31. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 32. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 33. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 34. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 35. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 36. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 37. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 38. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 39. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 40. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 41. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 42. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 43. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 44. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 45. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 46. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 47. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 48. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 49. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 50. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 51. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 52. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 53. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 54. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 55. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 56. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 57. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 58. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 59. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 60. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 61. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 62. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 63. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 64. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 65. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 66. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 67. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 68. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 69. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 70. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 71. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 72. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 73. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 74. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 75. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 76. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 77. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 78. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 79. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 80. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 81. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 82. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 83. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 84. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 85. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 86. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 87. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 88. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 89. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 90. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 91. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 92. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 93. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 94. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 95. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 96. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 97. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 98. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 99. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 100. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 101. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 102. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 103. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 104. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 105. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 106. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 107. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 108. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 109. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 110. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 111. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 112. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 113. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 114. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 115. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 116. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 117. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 118. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 119. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 120. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 121. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 122. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 123. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 124. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 125. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 126. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 127. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 128. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 129. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 130. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 131. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 132. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 133. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 134. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 135. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 136. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 137. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 138. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 139. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 140. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 141. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 142. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 143. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 144. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 145. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 146. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 147. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 148. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 149. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 150. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 151. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 152. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 153. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 154. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 155. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 156. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 157. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 158. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 159. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 160. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 161. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 162. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 163. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 164. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 165. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 166. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 167. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 168. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 169. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 170. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 171. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 172. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 173. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 174. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 175. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 176. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 177. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 178. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 179. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 180. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 181. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 182. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 183. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 184. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 185. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 186. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 187. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 188. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 189. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 190. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 191. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 192. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 193. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 194. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 195. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 196. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 197. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 198. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 199. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 200. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 201. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 202. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 203. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 204. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 205. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 206. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 207. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 208. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 209. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 210. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 211. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 212. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 213. İzmir evden eve

  İnsanın balık tutası geliyo 😆

 214. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 215. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 216. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 217. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 218. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 219. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 220. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 221. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 222. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 223. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 224. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 225. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 226. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 227. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 228. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 229. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 230. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 231. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 232. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 233. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 234. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 235. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 236. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 237. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 238. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 239. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 240. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 241. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 242. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 243. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 244. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 245. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 246. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 247. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 248. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 249. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 250. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 251. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 252. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 253. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 254. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 255. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 256. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 257. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 258. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 259. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 260. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 261. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 262. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 263. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 264. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 265. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 266. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 267. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 268. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 269. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 270. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 271. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 272. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 273. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 274. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 275. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 276. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 277. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 278. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 279. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 280. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 281. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 282. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 283. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 284. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 285. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 286. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 287. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 288. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 289. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 290. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 291. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 292. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 293. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 294. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 295. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 296. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 297. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 298. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 299. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 300. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 301. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 302. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 303. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 304. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 305. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 306. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 307. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 308. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 309. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 310. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 311. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 312. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 313. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 314. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 315. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 316. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 317. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 318. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 319. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 320. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 321. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 322. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 323. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 324. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 325. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 326. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 327. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 328. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 329. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 330. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 331. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 332. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 333. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 334. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 335. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 336. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 337. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 338. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 339. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 340. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 341. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 342. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 343. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 344. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 345. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 346. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 347. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 348. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 349. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 350. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 351. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 352. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 353. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 354. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 355. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 356. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 357. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 358. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 359. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 360. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 361. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 362. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 363. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 364. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 365. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 366. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 367. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 368. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 369. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 370. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 371. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 372. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 373. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 374. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 375. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 376. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 377. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 378. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 379. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 380. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 381. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 382. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 383. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 384. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 385. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 386. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 387. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 388. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 389. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 390. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 391. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 392. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 393. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 394. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 395. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 396. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 397. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 398. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 399. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 400. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 401. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 402. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 403. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 404. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 405. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 406. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 407. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 408. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 409. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 410. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 411. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 412. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 413. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 414. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 415. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 416. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 417. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 418. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 419. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 420. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 421. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 422. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 423. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 424. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 425. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

 426. Usta Balıkçı

  Oldukça iyi bilgiler. Balıkçılık yapmak isteyen, Hobi olarak eline olta almak isteyenler bir göz gezdirsinler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir