Başlangıç / Yanlış Hayatın Peşinden Gitmeyeceksin – Candan Ünal

Yanlış Hayatın Peşinden Gitmeyeceksin – Candan Ünal

yanlışın peşinden gitmeNe olmasını bekliyorsun? Hayatın sana ne sunmasını bekliyorsun? Dün akşam hayalini kurduğun şeylerin sabah olunca gerçekleşeceğini mi umuyorsun?

Sistem böyle çalışmıyor! Düşünce gücü metafizik parapsikoloji din matrix secret yoga meditasyon aklına her ne geliyorsa neye inanıyor ve peşinden gidiyorsan hepsi bir yerde tıkanıp kalacaktır!

Ummakla dilemekle olmuyor ayağa kalkacaksın! Her şeyden önce farkına varacaksın! Hangi öğretiye inanırsan inanüstün körü anlamayacaksın. Bir bilgiyi gerçekten hayatında uygulayamıyorsan o bilgiye sahip olduğun yanılgısına kapılmışsın demektir. Kendini kandırmayacaksın!

Gerçekleri anlayacak sonu her ne olursa olsun kabul edeceksin. Bazen bildiklerin öğrendiklerinin acı verir. Onu da yaşayacaksın. Önce kendinin ne olduğunun nelere sahip olduğunun gücünün yeteneklerinin bu hayata neden geldiğinin farkına varacaksın.

Hayatını gereksiz şeyler uğruna harcamayacaksın. Kalbinde yaşadığın her duyguyu aşk sanıp peşinden çöllere düşmeyeceksin. Aşkın adını ağzına almadan önce uzun uzun düşüneceksin. Yüreğinle yüzleşeceksin. Sevgiyi tutkuyuşehveti alışkanlığı çekimi aşkı birbirinden ayırt edeceksin.

Hiç kimsenin ve hiçbir şeyin senden daha önemli olduğunu düşünmeyeceksin. Bedenine ruhuna aklına sahip çıkacaksın. Hak etmeyenin ardından yas tutup bunu da aşka bağlayıp aşkın şanını kirletmeyeceksin. Kendini tanıyacaksın hem de çok iyi tanıyacaksın!

Kimleri neden ve niçin seçtiğini bileceksin.
İnsanız hepimiz elbette zayıflıklarımız düşkünlüklerimiz saflıklarımız var ancak kendi huylarını eksiklerini iyi tahlil edeceksin. Ardından gözyaşı döktüğünün adını doğru koyacaksın! Yıllar süren yaslar yaşayıp unutamadığını iddia edeceğine neden hayatına başlayamadığını çözeceksin.

Korkularınla yüzleşeceksin.
Yattığın yerden kurduğun hayale uygun bir beyaz atlı prens beklemeyeceksin. Aklın çalışacak elin ekmek tutacakkimseye boyun eğmeden yaşamanın lezzetini bileceksin. İster kocan olsun ister oğlun ister anan ister babankimsenin sevgisiyle hükmünü birbirine karıştırmayacaksın. Ezilen zavallı akılsız olmak kazandırır gibi dursa dasonunda mutlak kaybettirir; bunu unutmayacaksın!

Başkalarına değil kendi gücüne inanacaksın. Birinin boynuna asılarak durursan karşındakini yormakla kalmazsın bir gün kendi kolların bile çekemez ağırlığını düşersin; kimseye dayanmayacaksın! Dünya da sensin evren de! Kendini geliştireceksin. Büyüyeceksin olgunlaşacaksın. Ruhunu da aklını da bedenin gibi besleyeceksin. Önce sen büyük olacaksın farkında olacaksın sonra dünyanın zevklerinin aşkın hayatın tadını çıkaracaksın. Emanet hayatlara tutunup ömrünü harcamayacaksın. Ne olmasını bekliyorsan sen öyle oturdukça olmayacak. Boşuna hayal kurmayacaksın!

Candan Ünal

Facebook Yorum

Hakkında: burakveelif

Ben burakveelif..! Yıllardır kullandığım tabir ile, “internet denizinde bir damla”. Yaklaşık 10 yıldır blog yazarlığı ile beraber, amatör olarak başladığım web maceramda, başta joomla!, wp, smf gibi hazır scriptlerin yanında html, php gibi yazılım dilleri ile de "amatör" olarak ilgilenme fırsatı buldum. Detaylar için lütfen tıklayınız>>>

İlginizi Çekebilir

Avniye Egemen EROĞLU – Yamaçlar / Kırmızı

Yıllardır tanıdığım; iyi bir mühendis, iyi bir dost, iyi bir arkadaş, iyi bir anne ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir