Site Kuralları

 

A. Üye Kayıt

1. Üye olurken seçilen isimlerin genel toplum ahlak yapısına aykırı olmayan şekilde olması gerekmektdir. İmzalarda siyasi amaçlı yazılar yazmak, imzada ticari reklam yapmak yasaktır. Üye olurken lütfen, saçma, site.com, site.net gibi bir isim kullanmayınız. .

 

B. Site

1. Sitemde kullanımınız için birçok bölüm mevcuttur. Üye olarak tüm bölümlerimizden istifade edebilirsiniz.

2. Havacılık bölümü altında yeralan içerikler genellikle ucaktek.com sitesinde yayınlanan orijinal içeriklerdir. Onun dışında kalan tüm içerikler genellikle web ortamından alıntıdır. Ve bu içeriklerden download’a müsaade edilenleri istediğinizde “download” edebilirsiniz. Fakat virüs taramasından geçirmeyi unutmayınız.

3. Sitemde yayınlanan ve özellikle havacılık ve web bölümünde yayınlanan her türlü makale, tamami ile yazara ait “özgün” bir yazıdır. Dolayısı ile yazarın izni olmadan kullanılamaz ve yayını/dağıtımı yapılamaz.

4. Yapılan yorumlarda; T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar yazmamaya, hertürlü siyasi konu, mesaj, siyasi materyal paylaşımı yapmamaya, Topluluklar hakkında (Örneğin: Türk, Kürt, Ermeni, Yahudi, Arap, Çerkez, Zenci, Hint, Çingene, Roman, Rus, Göçmen vb.) tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazmamaya, Tehdit edici, küfürlü, örf ve adetlere karşı, nefret dolu ya da çok miktarlarda istenmeyen mesajlar göndermemeye; din, dil, ırk ayrımına yönelik iletiler göndermemeye; site yöneticilerini ve kullanıcılarını küçümser davranışlar sergilememeye dikkat etmenizi rica ederim. Aksi halde mesajlarınız  tarafımdan silinebilir ve (istemememe rağmen) siteden uzaklaştırılabilirsiniz.

5. Sitede kullandığınız nick’i değiştirme hakkınız kesinlikle yoktur.

6. Site bir siyasi platform değildir bu sebeple siyasi içerik özelliği olabilecek mesajları yazmayın

7. Sitemde yorum sistemi aktiftir. Dolayısı ile, incelediğiniz herhangi bir içerik hakkında bir yorumunuz var ise iletebilirsiniz. Ancak yorumlar yayınlanmadan önce tarafımdan kontrol edilmektedir. Bu nedenle lütfen hiçbir amaca hizmet etmeyen anlamsız yorumlar veya sadece sitenizin linkini yayınlatmak için yapılan yorumlardan kaçının. Çünkü zaten yayınlanmayacaktır.

C.   Avatar Resimleri :

• Avatarlar site kurallarına aykırı olamaz.
• Aşırı animasyon içeremez.
• Siyasi şahsiyetlerin veya bayrak, logo, milliyeti öne çıkaran tarzda resimler seçilemez, mümkünse gerçek kullanıcı resimleri ekleyin
• Kullanacağınız avatarları (küçük resim) mümkün olduğu kadar boyutlarını ufak tutun.

Burada yazan kurallar genel kurallar olup, belli zamanlarda oluşan şartlara göre değiştirilmektedir, bu sebeple ara sıra site kurallarına gözatmanızı rica ederim.

 

Burada yazılı şartlara uymamanız durumunda hiç bir uyarı yapmaksızın mesajınızı, avatarınızı hatta gerekiyorsa üyeliğinizi silebileceğimi bildiririm.

Siteme üye olmakla burada yazan tüm şartları kabul etmiş sayılırsınız. Kuralları okumamak, onları çiğneyebileceğiniz anlamına gelmez. Bu siteye üye olan herkes ,peşinen bu kuralları ve şartları kabul etmiş sayılırlar…

burakveelif{jcomments off}

Facebook Yorum

Hakkında: burakveelif

Ben burakveelif..! Yıllardır kullandığım tabir ile, “internet denizinde bir damla”. Yaklaşık 10 yıldır blog yazarlığı ile beraber, amatör olarak başladığım web maceramda, başta joomla!, wp, smf gibi hazır scriptlerin yanında html, php gibi yazılım dilleri ile de "amatör" olarak ilgilenme fırsatı buldum. Detaylar için lütfen tıklayınız>>>

İlginizi Çekebilir

Yeni Tasarımla Merhaba

Yaklaşık 10. Yılına girdiğim blog yazarlığında, yepyeni bir tasarım ile tekrar karşınızdayım. Facebook Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir