Başlangıç / Hakkımda / Duyuru/Mesaj / Çaresizlik… İşte tam da budur..!

Çaresizlik… İşte tam da budur..!

çaresizlik

 

Az evvel, özel eğitim okulundan arkadaşımız olan “down” lu bir çocuğumuzun rahatsızlığını üzülerek öğrendim. İnanın acımı tarif etmem mümkün değil. Allah yardımcımız olsun. Bu makaleyi bir şekilde okuyan siz değerli okurlar da lütfen dualarını eksik etmesinler.

Şimdi yazacaklarım elbette isyan değil. (Allah isyandan saklasın.) Ancak insan düşünmeden de edemiyor. Neden hep böyle oluyor? Zaten o çocuğun özel bir çocuk olması yeterince sınav değil mi? Zira normal insan bile teşhis ve tedavi sürecine tahammül edemezken, o yavrucak olanları nasıl idrak edip kabullensin. İnanın zor, hem de çok zor…

 

İnanın şuan bu satırları zor ama çok zor yazıyorum. Böyle durumlarda insanın elinden gelen bir şey de yok. Keşke olsa. Sadece ama sadece ailesinin yanında ama gerçekten yanında olduğumuzu bildirmek kalıyor. Ve insanın elinden bir şey gelmemesi çok koyuyor.

Peki neden bu satırları yazıyorum? Bir yakınımızla paylaşsak olmaz mı? İnanın özel durumu olan çocuğa sahip ailelerin yanında kimse kalmıyor. Yanınızda olanlarla da maalesef aynı dili konuşamıyorsunuz. İnsanlar bir şeyleri bahane ederek usulca yok olup gidiyorlar yakınımızdan. Buradan o insanları eleştirdiğim anlamı çıkmasın sakın. Zira ben de biliyorum, neyin neden olduğunu. Ve kimseyi derdimizle dertlendirmek istemem. Hal böyle olunca, benim de gücüm yazmaya yetiyor.

Bu satırları sizlerle paylaştığım için gerçekten çok özür dilerim. Az evvel de dedim ya; kimseyi derdimizle dertlendirmek istemem.

Bu satırları okuyanlardan tek ricam, o hasta çocuğumuz için dua etmeleri.

Umarım bir an evvel sağlığına kavuşur.

Saygılarımla

burakveelif

Facebook Yorum

Hakkında: burakveelif

Ben burakveelif..! Yıllardır kullandığım tabir ile, “internet denizinde bir damla”. Yaklaşık 10 yıldır blog yazarlığı ile beraber, amatör olarak başladığım web maceramda, başta joomla!, wp, smf gibi hazır scriptlerin yanında html, php gibi yazılım dilleri ile de "amatör" olarak ilgilenme fırsatı buldum. Detaylar için lütfen tıklayınız>>>

İlginizi Çekebilir

Yeni Tasarımla Merhaba

Yaklaşık 10. Yılına girdiğim blog yazarlığında, yepyeni bir tasarım ile tekrar karşınızdayım. Facebook Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir