Başlangıç / Hakkımda / Duyuru/Mesaj / Site Arayüzü Yenilendi

Site Arayüzü Yenilendi

Yaklaşık 3 yıldır aynı arayüz ile yayında olan burakveelif.com artık yenilendi…

Sevgili dostum memoc@n, epey bir zamandır değiştirmemi tavsiye ediyordu ve ben de biraz üşengeçlikten, biraz da cesaretsizlikten sürekli kulakardı ediyordum. Ancak geçtiğimiz hafta sonu gelen bir şevk ile değişikliği yapmaya karar verdim.

Bu süreçte yaklaşık 20 ayrı tema, 50 nin üzerinde eklenti denedim. ( bu tema ve eklentiler hakkında makale yazmaya kalksam, eminim ki epey bir makale çıkartırım. Kısmetse vaktim olduğunda bunu düşüneceğim.) Doğruyu söylemek gerekirse, temaların nerdeyse hiçbiri içime sinmedi. Hal böyle olunca da temayı da kendim yapmaya karar verdim. Birçok joomla! cının bildiği “Artisteer” programı marifeti ile temanın temelini oluşturdum. Temelini oluşturdum diyorum, çünkü o kadar çok editleme yaptım ki, nerede ise sıfırdan yazılma bir tema gibi oldu.

Bu noktada, en azından orta seviyedeki joomla! cı arkadaşlara nacizane bir tavsiye de bulunmak istiyorum. Sizler de kendi temalarınızı (en azından deneme maksatlı) kendiniz yapmayı denerseniz, birçok konuda fikir sahibi olur ve daha esnek yapıda siteler oluşturabilirsiniz. Emin olun bu editlemeler bir çok şey öğrenmeme sebep oldu…

Bunun yanında, burakveelif.com u mobil uyumlu hale getirdim. “mobiljoomla” bileşeni marifeti ile (tabii biraz düzenleme yaparak) yine içime sinen bir hale geldi diyebilirim. Tabii ufak-tefek rotuşlamalar hariç.

Sonuç itibari ile epey bir uğraştan sonra, ortaya bu arayüz çıktı ki, büyük oranda içime sindiğini söyleyebilirim. Sadece tema renklerinde ufak rötuşlar yapabilirim. Dediğim gibi epey uğraştım ancak büyük oranda “made by burakveelif” sitesi oldu. Bundan dolayı mutluyum.

Umarım yeni arayüzü sizler de beğenmişsinizdir…

Yeni makalelerde görüşmek üzere…

burakveelif

Facebook Yorum

Hakkında: burakveelif

Ben burakveelif..! Yıllardır kullandığım tabir ile, “internet denizinde bir damla”. Yaklaşık 10 yıldır blog yazarlığı ile beraber, amatör olarak başladığım web maceramda, başta joomla!, wp, smf gibi hazır scriptlerin yanında html, php gibi yazılım dilleri ile de "amatör" olarak ilgilenme fırsatı buldum. Detaylar için lütfen tıklayınız>>>

İlginizi Çekebilir

Yeni Tasarımla Merhaba

Yaklaşık 10. Yılına girdiğim blog yazarlığında, yepyeni bir tasarım ile tekrar karşınızdayım. Facebook Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir