Başlangıç / Hobby / Hobby Makaleleri / Ahşap Kablo Sevk Makarası ile Dekoratif Sehpa, Puf Yapımı

Ahşap Kablo Sevk Makarası ile Dekoratif Sehpa, Puf Yapımı

kablosevk-1

Otel, site inşaatlarında elektrik işlerinde kullanılan kablolar ahşap makaraya sarılı olarak şantiye alanına ulaşıyor ve kablolar kullanıldıktan sonra ahşap makaralar atık malzeme oluyor. Bu atık malzemeler geridönüşüm olarak değerlendirildiğinde ortaya çok dekoratif ve şık ev dekorasyon eşyaları çıkıyor. Ahşap kablo sevk makarası aracılığı ile aynı zamanda hobiler gerçekleştiriliyor.  

Ahşap makaralar orta sehpa, puf, çok amaçlı sehpa ve kitaplığa dönüştürülüyor. Bu dönüşümü gerçekleştirmek için gereken malzemeler arasında ahşap boya ve cilası bulunuyor. Pratik kullanımlı bir orta sehpa yapılmak istenirse sehpa ayaklarına 4 adet tekerlek de ilave edebilirsiniz. Sehpanın alt kısmı ise istendiği takdirde birkaç dikey bölmeler yapılarak kitaplık olarak hazırlanabiliyor. 

Makaradan puf yapılmak istendiğinde ise makaranın üzerine oturma minderi hazırlanıyor. Minder için ise bir parça kumaş ve minderin içini doldurmak için elyaf veya kırpıntı sünger gerekiyor. 

Sehpa, puf yapımı için seçilecek boya ve kumaşın rengini ev dekorasyon eşyalarınıza uyumlu olarak seçtiğinizde sehpa ve pufun konulduğu alana yeni bir renk ve hava gelecektir.  Sehpa üzerine desenler yapmak sizin zevkinize kalıyor. Pastel veya canlı renklerle etnik desenler, çiçekler, geometrik desenler yapılabilir. İstenirse sehpa üzerine cam da yerleştirilebiliyor. 

Kablo sevk makarasının sehpaya dönüş yolculuğu zevkli bir uğraş olacağı kanısındayım ve iyi günlerde kullanmanız dileğiyle. 

Bir kaç uygulama:

kablosevk-2

kablosevk-3 kablosevk-4

 

 

 

Facebook Yorum

Hakkında: burakveelif

Ben burakveelif..! Yıllardır kullandığım tabir ile, “internet denizinde bir damla”. Yaklaşık 10 yıldır blog yazarlığı ile beraber, amatör olarak başladığım web maceramda, başta joomla!, wp, smf gibi hazır scriptlerin yanında html, php gibi yazılım dilleri ile de "amatör" olarak ilgilenme fırsatı buldum. Detaylar için lütfen tıklayınız>>>

İlginizi Çekebilir

Long Play (Plak) Duvar Saati Yapımı

Hızla ilerleyen teknoloji sayesinde, zaman içerisinde kullanılan bazı cihazların yerine yenileri yapılmakta ve eski cihazlar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir