Başlangıç / Hobby / Hobby Makaleleri / Süslü Mandal Yapımı

Süslü Mandal Yapımı

suslu-mandal-yapimi

Mandallar ile birçok değişik ve dekoratif tasarımlar yapılabilir. Örnek olarak ben gelin ve damat figürlü mandal yapımını anlatacağım.

 

Gelin ve damat resimli mandal

Resim çizmeyi ve boyamayı sevenler için ilginç bir mandal tasarımından söz etmek istiyorum. Resimli mandallar dekoratif süs eşyası olarak kullanılabildiği gibi magnet şekline de dönüştürülebilir. Veya evlenecek bir arkadaşın düğün şekerlerini süslemek için de çok sayıda mandal üzerine resim yapılarak düğün için hazırlanan tüllere sarılmış şeker veya lavantaların tüllerine iliştirilerek hoş bir düğün şekeri de hazırlanabilir.

Gelin ve damat resimli mandal hazırlamak için gerekli malzemeler:

  • İstenen sayıda ahşap mandal
  • Kurşun kalem
  • Siyah ve beyaz akrilik boya.

Öncelikle tozu alınarak temizlenmiş mandalların yaylı kısmına resim yapıldığını belirteyim. Örnek resimde görüldüğü gibi kurşun kalemle mandal üzerine gelin ve damat figürü çiziliyor. Daha sonra akrilik boya ile gelin figürü beyaza, damat figürü siyaha boyanıyor. Resim kuruduktan sonra arkasına mıknatıs yapıştırıldığında magnet olarak kullanılabiliyor. Ofiste not tutturucu olarak da kullanılabilen mandalların daha farklı yerlerde kullanılması yaratıcılığa kalıyor.

Benzer şekilde ahşap mandallar üzerine bebek resmi yapılarak yeni doğan bebekleri ziyarete gelenlere de bebek şekerine tutturularak hediye edilebilir.  Pratiklik kazanıldıktan sonra düğün organizasyonları için eşe, dosta ve arkadaşlara düğün şekeri hazırlanabilir. Güzel bir hediye olarak verilebilir. 

Ben bir örnekle açıklamaya çalıştım, ancak gerisi sizin hayal gücünüze ve kabiliyetinize kalmış…

Facebook Yorum

Hakkında: burakveelif

Ben burakveelif..! Yıllardır kullandığım tabir ile, “internet denizinde bir damla”. Yaklaşık 10 yıldır blog yazarlığı ile beraber, amatör olarak başladığım web maceramda, başta joomla!, wp, smf gibi hazır scriptlerin yanında html, php gibi yazılım dilleri ile de "amatör" olarak ilgilenme fırsatı buldum. Detaylar için lütfen tıklayınız>>>

İlginizi Çekebilir

Long Play (Plak) Duvar Saati Yapımı

Hızla ilerleyen teknoloji sayesinde, zaman içerisinde kullanılan bazı cihazların yerine yenileri yapılmakta ve eski cihazlar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir