Başlangıç / Hobby / Model Gemi / Maket Gemi

Maket Gemi

Bir hobi olarak gemicilik söz konusu olduğunda yapılması gereken oldukça farklıdır. Çünkü yapı olarak suyun üzerinde hareket etmesi gereken objeleri maket haline getirerek sergilemek normal hobiler ile kıyaslandığı zaman biraz farklılık gösterebilir. Aynı durum uçaklar içinde geçerlidir. Maket uçaklar yapı olarak gökyüzünde bulunmasına rağmen evin kendisine ayrılan bölümünde yer almaktadır.

Günümüzde maketlerle uğraşan insanların sayısı oldukça azalmıştır. Bu durumun temel sebebi ise zamana bağlı olarak insanların birbirleri üzerinde oluşturdukları olumsuz etkiler örnek olarak gösterilebilir. Aynı şekilde maket gemilerde bu gibi durumlardan etkilenmişlerdir.

Yine de maketlerle uğraşmak istiyorsanız size yardımcı olacak çok ciddi kaynaklar bulmanızda mümkün olmaktadır. Bu kaynakları internet aracılığı ile rahatlıkla bulabilirsiniz. Bu konuda işinize yarayacak gerekli donanımları kısa bir süre içerisinde getirtebilir. Yada adresini aldığınız noktalardan kendinizde temin edebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey maket gemi yapmak istediğinizi kendinize inandırmak olmalıdır.

 

Teknolojinin insanlar üzerinde ki en olumsuz etkileri insan sağlığı ve psikolojisi üzerine yaptığı olumsuz etkileridir. Bu gibi sebeplerden dolayı insanlar kısa bir süre içerisinde diğer insanlardan etkilenebilmektedir. Bu durumun sonucunda da kendisine zaman ayırmaktan aciz bireyler ortaya çıkar.

Bu noktada geçmişin maceraperest insanlarını bünyesinde bulunduran gemilerin maketlerinin oluşturulması ve belirli bir sıraya dizilerek sergilenmesi insanın kendisi için yapabileceği önemli bir artı olarak ön plana çıkar. Bu sebepten dolayı da yapmanız gereken ilk şey kendiniz için uygun bir alan oluşturmak olmalıdır. Bu alanda tamamlanmış ve henüz tamamlanmamış gemilerinizi saklayabilirsiniz. Aynı zamanda onları belirli hazneler içerisinde saklayarak sizden başka hiç kimsenin ona dokunmamasını da sağlayabilirsiniz. Bu şekilde size ait olan bir şeye başka insanların sadece bakmalarını sağlayabilirsiniz. Maket gemiyi diğer hobilerden ayıran en büyük özelliği de budur.

Facebook Yorum

Hakkında: burakveelif

Ben burakveelif..! Yıllardır kullandığım tabir ile, “internet denizinde bir damla”. Yaklaşık 10 yıldır blog yazarlığı ile beraber, amatör olarak başladığım web maceramda, başta joomla!, wp, smf gibi hazır scriptlerin yanında html, php gibi yazılım dilleri ile de "amatör" olarak ilgilenme fırsatı buldum. Detaylar için lütfen tıklayınız>>>

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir