Maket Uçağa Başlarken

Kendinize oldukça güzel bir hobi seçmişiniz. Aslında bir görüşe göre kişiler hobilerini seçemezler, hobiler kendi kişilerini tercih ederler. Büyük ihtimalle maket uçak ile ilgileniyorsanız, karakterinizi kolaylıkla analiz etmek mümkündür. Siz maceradan hoşlanan ve ne yaptığının farkında olan bir insan olmalısınız.

Bu tarihten yaklaşık olarak üç – beş sene öncesine kadar maket uçak yapmak ekonomik olarak oldukça yorucu olmaktaydı. Bu durumun sebebi ise internet gibi maket uçak yapmak isteyen insanlara yardımcı olacak kaynakların eksikliği ve gerekli donanımları sağlayan yerlerin yüksek meblalar istemesine bağlanmaktaydı. Oysa günümüzde maket uçak yapmak hem ekonomik olarak oldukça hafif hem de insanı başka diyarlara alıp götüren güzel bir hobi olarak ön plana çıkmaktadır.

Bir maket uçak yapmadan önce dikkat etmeniz gereken en önemli husus sadece bu iş ile uğraşacağınız bir atölye oluşturmanızdır. Yaptığınız maket uçakları başkalarının görebileceğini yerlerden uzak tutmanızı tavsiye ederiz. Çünkü tam olarak bitirdiğiniz yada yarım bıraktığınız maket uçaklar başka insanların ufak temasları ile ciddi zararlar alabilirler. Kullanılacak malzemelerin de özenle seçilmesi büyük bir önem taşımaktadır. Bu malzemelerin birbirleri ile olan uyumları ve kaliteleri işi bitirdikten sonra kaliteli bir oluşum olmasına imkan sağlamaktadır.

Maket uçak yalnızca bu işten gerçekten anlayan kaliteli insanların bildiği bir hobidir. Bu sebepten onları süs eşyası olarak kullanmaktan özellikle uzak durmanız gerekmektedir. Bu konuda yazımızın başında da değindiğiniz gibi oluşturmuş olduğunuz atölyenizde onları sergilemek için küçük bir raf yapabilirsiniz. Yaptığınız bu rafta oluşturduğunuz modellerin sırasına göre koymanız mümkün olmaktadır. Bir diğer tavsiyemiz ise bu konuda size ışık tutacak olan bazı kitaplar edinmenizdir. Bu kitaplar kolaylıkla yeni ürünler oluşturmanızı sağlayacaktır.

 

Facebook Yorum

Hakkında: burakveelif

Ben burakveelif..! Yıllardır kullandığım tabir ile, “internet denizinde bir damla”. Yaklaşık 10 yıldır blog yazarlığı ile beraber, amatör olarak başladığım web maceramda, başta joomla!, wp, smf gibi hazır scriptlerin yanında html, php gibi yazılım dilleri ile de "amatör" olarak ilgilenme fırsatı buldum. Detaylar için lütfen tıklayınız>>>

İlginizi Çekebilir

Hangi Uçak

Yeni başlayan modelciler uçağın uçuş özelliklerinden daha çok uçağın görünüşüne dikkat etmektedirler. Oysa daha başlangıç …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir