Başlangıç / Hobby / Model Uçak / Neden Maket Uçak

Neden Maket Uçak

Bir hobi seçmeyi düşündüğünüz andan itibaren neden maket uçağa yöneldiğiniz hakkında bir fikriniz var mı? Neden o kadar farklı hobi dururken maket uçaklar sizi cezbetti, üstelik tam olarak uçma yetileri bile bulunmamasına rağmen?

Çünkü onlar insanoğlunun en çok merak ettiği ve doğal olarak yapamadıkları bir hususta onlara yardımcı olarak ön plana çıkmaktadır. Maket uçaklar yapımı oldukça zor ve uğraştırıcı olan etkili bir hobidir. Zamanınızın büyük bir çoğunluğunu onlara harcayabilirsiniz. Onları elinize aldığınız da gökyüzünde süzülmenin nasıl bir duygu olduğunu daha iyi anlayacaksınız.

Maket uçak yapmak günümüzde insanların hobiler ve uğraştıkları konular göz önüne alındığı zaman oldukça küçük bir paydada yer almaktadır. Bu durumun temel sebebi ise biraz ekonomik olarak uğraştırıcı olması ve büyük bir dikkat ve hassasiyet gerektirmesidir. Çünkü bir resim yapmak ile kıyaslanmayacak kadar büyük hata kabul payı bulunmaktadır. Maket uçaklar bu özellikleri bakımından hemen her konuda bildiğimiz diğer noktalardan ayrılmaktadırlar.

 

Ama tüm bu özelliklerini bildiğiniz halde neden hala bu hobi ile uğraştığınıza anlam veremiyorsanız size çok açık bir şey söyleyebilirim. Çünkü sizde kaşifler kadar özgür bir ruha sahip olmalısınız. Ayrıca günümüzde maket uçak yapmak daha kolay bir hal almıştır. Bu sebepten dolayı tercih yaparken özellikle dikkat etmeniz gerekmektedir. İnternet üzerinden yapılan küçük araştırmalar sonucunda çok net bilgilere ve ucuz donanımlara sahip olabilirsiniz. Ama buna rağmen yapmak istediğiniz uçak parçalarını kendiniz satın almayı da deneyebilirsiniz.

Şunu hiçbir zaman unutmamanız gerekmektedir ki insanlar hobilerini seçemezler hobiler insanları seçerler bu kadar güzel bir hobi tarafından seçildiğiniz için de mutlu olmanız gerektiğini düşünmekteyim. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi: “İstikbal Göklerdedir.”

Facebook Yorum

Hakkında: burakveelif

Ben burakveelif..! Yıllardır kullandığım tabir ile, “internet denizinde bir damla”. Yaklaşık 10 yıldır blog yazarlığı ile beraber, amatör olarak başladığım web maceramda, başta joomla!, wp, smf gibi hazır scriptlerin yanında html, php gibi yazılım dilleri ile de "amatör" olarak ilgilenme fırsatı buldum. Detaylar için lütfen tıklayınız>>>

İlginizi Çekebilir

Hangi Uçak

Yeni başlayan modelciler uçağın uçuş özelliklerinden daha çok uçağın görünüşüne dikkat etmektedirler. Oysa daha başlangıç …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir