Phoca Documantation Component

Phoca Documantation Component

 

Phoca Documantation Component, sitenizde yer alan tüm bölüm ve kategorileri, toplu olarak ziyaretçilerenize gösterebileceğiniz bir içerik gösterim bileşenidir.

Bu bileşenin, modul’ün ve plug-in’ in orijinalini buradan>>> indirebilirsiniz..
Ben sizler için bileşeni, modulü ve plug-in’ i Türkçeleştirdim. Dahası xml dosyalarını da ayarladığı için direkt kurulumda Türkçe. Bileşenin, modulün ve plug-in’ in Türkçesini bu makalenin eklerinde bulabilirsiniz… (Takdir edersiniz ki, ekleri görebilmeniz için üye olmalısınız)
Orijinal demosu için ise buraya>>> , bu sitedeki demo uygulaması için ise buraya>>> bakabilirsiniz…
İsterseniz hemen anlatımına geçelim…
İndirdiğiniz bileşeni (virüs taramasından geçirdikten sonra) normal bir şekilde eklenti ekle/kaldır bölümünden yüklüyoruz.
Daha sonra, bileşenin içeriğine girmeden (çünkü içeriğinde bişey yok, normal bölüm ve kategorilerinizi çektiği için) direkt bileşenimize link veriyoruz.
Bunun için istediğimiz menüye geliyoruz ve “yeni” butonuna basıyoruz.
Menü öğe türü olarak “Phoca Dokümantasyon”u seçiyoruz.
Aynı diğer menüleri oluştururken yaptığımız gibi başlık ve rumuz seçiyoruz.
Sağ taraftan Bileşen ayarlamaları nı yapıyoruz. (görüntülenecek sayı, görüntülenmesini istemediğimiz bölümler, vs) Zaten başlıkların üzerine mause ile geldiğinizde açıklamaları görünür.
Yine sistem ayarlarından sayfaya başlık da atayabilirsiniz…
Veee, işte sonuç…:
Kolay gelsin….
Not: Eklentileri görebilmek için lütfen giriş yapınız…
Facebook Yorum

Hakkında: burakveelif

Ben burakveelif..! Yıllardır kullandığım tabir ile, “internet denizinde bir damla”. Yaklaşık 10 yıldır blog yazarlığı ile beraber, amatör olarak başladığım web maceramda, başta joomla!, wp, smf gibi hazır scriptlerin yanında html, php gibi yazılım dilleri ile de "amatör" olarak ilgilenme fırsatı buldum. Detaylar için lütfen tıklayınız>>>

İlginizi Çekebilir

wgpicasa bileşeni

Web sitelerinizde, disk alanınızın kotasına dokunmadan 1gb boyutunda resim galerisi yayınlamaya ne dersiniz? Eğer cevabınız …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir