Photo Slideshow

Photoslideshow Bileşeni

Joommaster Team' den yine mükemmel bir çalışma. Oluşturacağınız resim galerileri ile, ziyaretçilerinize mükemmel görsel effectler sunabileceğiniz bir bileşen… Joomslideshow!

 

 

Bu bileşen ile, daha evvel dizinde bir klasöre koymuş olduğunuz resimleri, dizin yolunu belirterek ve üç ayrı stilden birisini seçerek mükemmel görsel effectler oluşturabilirsiniz. Dahası oluşturacağınız showların boyutundan tutun da, effect çeşidine kadar bir çok ayarını panelden yapabilir, ve showlarınızı isterseniz bir link vererek, isterseniz herhangi bir sayfada ve pozisyon ile modul yardımı ile yayınlayabilir, isterseniz de plug-in vasıtası ile içeriklerinizde gösterebilirsiniz. Tercih size kalmış.

İsterseniz hemen anlatıma geçelim. Öncelikle bileşeni yüklüyoruz. Daha sonra, bileşene gelerek, sağ üstte yer alan 3 stilden birisini seçiyoruz.

Seçimimizi yaptıktan sonra ayarlamalarımızı yaparak "kaydet" diyoruz.

Şimdi istersek hazırlamış olduğumuz bu showumuzu link vererek yayınlayabileceğimiz gibi, modul yardımı ile de istediğimiz modul pozisyonunda yayınlayabiliriz. Bunun için modulümüzü yüklüyoruz. Daha sonra aşağıdaki ayarlamaları yaparak istediğimiz modul pozisyonunda yayınlıyoruz.

Modül resminden de anlayabileceğimiz gibi, kayan miniresim, miniresim kontrol ve sayfa çevirme effecti (pageflip) olmak üzere üç effect kullanabiliyoruz. Burada unutulmaması gereken husus şudur: bileşende ne effect hazırlar isek, modulde o effecti yayınlayabiliriz. Yine boyut vs gibi ayarlamaları da yine bileşenden çekiyor.

Bu bileşen, modul ve plug-inin orijinalini buradan>>> indirebilir ve eklentiler hakkında yazılan yorumları  buradan>>> takip ederek eğer beğenirseniz oy verip destekleyebilirsiniz.

Bu bileşen ile neler yapabileceğinizi görmek için buradan>>> demosuna bakabilirsiniz… Bu sayfada soldaki demo modul menüsünden "joomsshow 01, 02 ve 03' ü ayrı-ayrı inceleyebilirsiniz.

Dikkat ederseniz, benim anlatımda kullandığım resimler Türkçe. Yayınladığım diğer eklentilerde olduğu gibi bu eklenleri de Türkçeleştirdim. Bu eklentilerin Türkçesini ekten indirebilirsiniz. İndirme linkini görebilmeniz için üye olmanız gerekmektedir.

Başka bir makalemizde görüşmek üzere…. burakveelif

 

{reg}Photoslideshow Bileşeni İNDİR>>>

Photoslideshow Modulü İNDİR>>>

Photoslideshow Plug-in'i İNDİR>>>{/reg}

 

{noreg} Not: Linkleri görebilmek için lütfen "giriş" yapınız, yada "Kayıt" olunuz ! Anlayışınız için teşekkürler…{/noreg}

Facebook Yorum

Hakkında: burakveelif

Ben burakveelif..! Yıllardır kullandığım tabir ile, “internet denizinde bir damla”. Yaklaşık 10 yıldır blog yazarlığı ile beraber, amatör olarak başladığım web maceramda, başta joomla!, wp, smf gibi hazır scriptlerin yanında html, php gibi yazılım dilleri ile de "amatör" olarak ilgilenme fırsatı buldum. Detaylar için lütfen tıklayınız>>>

İlginizi Çekebilir

wgpicasa bileşeni

Web sitelerinizde, disk alanınızın kotasına dokunmadan 1gb boyutunda resim galerisi yayınlamaya ne dersiniz? Eğer cevabınız …

2 yorum

  1. Joomla için türkçe destek konusundaki çalışmalarınızda başarılar dilerim. Teşekkürler.

  2. Joomla için türkçe destek konusundaki çalışmalarınızda başarılar dilerim. Teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir