Başlangıç / Joomla! / Makaleler / Joomla 1.6 Kararlı Sürüm Yayınlandı

Joomla 1.6 Kararlı Sürüm Yayınlandı

  Yeni bir yıla girdiğimiz şu günlerde, joomla aleminden de yenilikler gelmeye başladı. Uzun zamandır beta sürümleri ile karşımızda olan joomla 1.6, RC sürümünden sonra şimdi de kararlı sürümü ile karşımızda.

Joomla 1.6 yı buradan>>> hemen indirerek keşfetmeye başlayabilir ve yeni sitelerinizi bu yeni alt yapı ile oluşturmaya başlayabilirsiniz.

Joomla 1.5 sürümüne sahip olan site sahipleri ise, buradan>>> indirecekleri yükseltme eklentisi ile sitelerini joomla 1.6 ya yükseltebilirler. Ancak şimdilik bu yükseltme işini yerel sunucuda yapmakta fayda var. Zira tam olarak keşfetmeden yapılacak girişimler, veri kayıpları ile sonuçlanabilir.

Joomla 1.6, tüm joomla alemine hayırlı olsun…

Facebook Yorum

Hakkında: burakveelif

Ben burakveelif..! Yıllardır kullandığım tabir ile, “internet denizinde bir damla”. Yaklaşık 10 yıldır blog yazarlığı ile beraber, amatör olarak başladığım web maceramda, başta joomla!, wp, smf gibi hazır scriptlerin yanında html, php gibi yazılım dilleri ile de "amatör" olarak ilgilenme fırsatı buldum. Detaylar için lütfen tıklayınız>>>

İlginizi Çekebilir

Web Sitesini Bir Sunucudan Diğerine Taşımak

Websitesi sahiplerinin en çok canını acıtan konulardan birisi belki de websitelerini bir servis sağlayıcısından diğerine …

4 yorum

 1. ebubekir faran

  joomla 1.6 da 1.5 temalarını kullanabilmek için keşfet özelliği varmış ama nedense bu özelliği kullanamadım.bunu acıklayan bir yazı yazarmısınız.

 2. ebubekir faran

  joomla 1.6 da 1.5 temalarını kullanabilmek için keşfet özelliği varmış ama nedense bu özelliği kullanamadım.bunu acıklayan bir yazı yazarmısınız.

 3. selamlar sn@ebubekir faran, 1.5 temaları henüz tam manası ile 1.6 da çalıştığını söyleyemeyiz. Ancak normal şekilde yüklediğiniz 1.5 temasını “Eklentiler > Eklenti Yöneticisi altında Keşfet sekmesi” bölümünde sağ üstten “keşfet” butonu ile seçip yayınlayabilirsiniz ancak hata verme olasılığı yüksek. Bunun için de index.php dosyasında hata verdiği satıra müdahale etmek gerekir.
  Kolay gelsin…

 4. selamlar sn@ebubekir faran, 1.5 temaları henüz tam manası ile 1.6 da çalıştığını söyleyemeyiz. Ancak normal şekilde yüklediğiniz 1.5 temasını “Eklentiler > Eklenti Yöneticisi altında Keşfet sekmesi” bölümünde sağ üstten “keşfet” butonu ile seçip yayınlayabilirsiniz ancak hata verme olasılığı yüksek. Bunun için de index.php dosyasında hata verdiği satıra müdahale etmek gerekir.
  Kolay gelsin…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir