Başlangıç / Joomla! / Modul / Rokslideshow Modulü (Türkçe)

Rokslideshow Modulü (Türkçe)

Rokslideshow, bir resim gösterim modulüdür. Resimlerinizi farklı effektler vererek, mootols kullanarak ve açıklama ve link ekleyerek ziyaretçileri sunabilir, harika görsel effectler oluşturabilirsiniz.

Modulü Türkçeleştirdiğim için kullanımını direkt modul üzerindeki bölümlere mauseyi getirerek çıkan açıklamalardan da öğrenebilirsiniz. Modul parametrelerini görmek için: >>>

Resimlerinize başlık ve açıklama eklemek için yapmanız gereken, resimlerinizi attığınız dizin klasörünün içerisine açıklama koymak istediğiniz resmin adında txt dosyası oluşturmak. Aşağıdaki örneğe bakınız:

Resim Adı: 1.txt

Audi RS8 V-12 TDI Lemans Kavram - Ön Görünüm Açısı    http://www.rocketwerx.com/forum    V-12 Diesel concept version based on the LeMans winning V-10 race car.   

Bu örneğe göre:

1. Satır – Görüntünün başlığı

2. Satır – Link   (Eğer link vermeyecekseniz bu satıra # işareti koyunuz…

3. Satır – Resim açıklaması. İstediğiniz uzunlukta yazabilirsiniz ancak “Açıklama Yüksekliği”nde belirttiğiniz alan kadarı görünür.

 

Orijinal modulü buradan>>>, Türkçesini ise buradan>>> (aynı zamanda demosunu görerek) indirebilirsiniz.

 

Kolay gelsin…

Facebook Yorum

Hakkında: burakveelif

Ben burakveelif..! Yıllardır kullandığım tabir ile, “internet denizinde bir damla”. Yaklaşık 10 yıldır blog yazarlığı ile beraber, amatör olarak başladığım web maceramda, başta joomla!, wp, smf gibi hazır scriptlerin yanında html, php gibi yazılım dilleri ile de "amatör" olarak ilgilenme fırsatı buldum. Detaylar için lütfen tıklayınız>>>

İlginizi Çekebilir

Burakveelif Hava Durumu Modulü

Geçenlerde epey bir aradım ancak bulamadığım bir modul dü. Aslına bakarsanız, sadece geçenlerde değil, ilk …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir