Başlangıç / Joomla! / Modul / Google Translate Modulü

Google Translate Modulü

Sitelerimizi farklı dilde yayınlamak, google sayesinde artık çok kolay. Önceleri farklı dilde site yayınlamak için çeşitli bileşenler vardı. Gerçi hala çok populer ve bu modulden elde edeceğimiz verim o bileşenler kadar olmasa da, google translate hizmetini sitelerimize entegre ederek başka dillerde yayınlanmasını temin edebiliriz.
Bunun için yapmamız gereken modulümüzü normal bir şekilde yüklemek ve ayarlarını yaptıktan sonra uygun pozisyonda yayınlamak.
Bu modul, bir çok dili desteklemektedir. Desteklediği diller: Arapça, Bulgarca, Çince (Basitleştirilmiş), Çince (Geleneksel), Hırvatça, Çekce, Danimarka Dili, Hollandaca, Fince, Fransızca, Almanca, Yunanca, Hintçe, Italyanca, Japonca, Korece, Norveçce, Lehçe (Polonya Dili), Portekizce, Romence, Rusça, İspanyolca, İsveçce, Katalanca, Filipince, İbranice, Endonezyaca, Letonca, Litvanca, Sırpça, Slovakça, Slovenyaca, Ukraynaca, Vietnamca, Arnavutça, Estonya Dili, Galiçya Dili, Macarca, Malta Dili, Tayland Dili ve  Türkçe…
Bu dillerin tamamını yayınlayabileceğimiz gibi, sadece listeden seçtiklerimizin görünmesini sağlayabiliriz. Bunun yanında modulümüzü dikey ve yatay şeklinde kullanabilmenin yanında seçtiğimiz dilleri sadece bayraklar ile veya açılır listede gösterebiliriz. Yada arzu edersek her ikisini de aynı anda gösterebiliriz.
Bu modulün orijinal demosuna buradan>>> bakabilir ve buradan>>> indirebilirsiniz…
Birçok modulde olduğu gibi, bu modulü de sizler için Türkçeleştirdim. Dolayısı ile kurulumda direkt Türkçe…
Modulün Türkçe demosunu sitemizin “sol modul pozisyonundan” ve buradan>>> tüm parametreleri ile birlikte inceleyebilirsiniz Bu modulün Türkçesini ekten indirebilir ve yine aynı yerden indirebilirsiniz.
Kolay gelsin… 🙂

Facebook Yorum

Hakkında: burakveelif

Ben burakveelif..! Yıllardır kullandığım tabir ile, “internet denizinde bir damla”. Yaklaşık 10 yıldır blog yazarlığı ile beraber, amatör olarak başladığım web maceramda, başta joomla!, wp, smf gibi hazır scriptlerin yanında html, php gibi yazılım dilleri ile de "amatör" olarak ilgilenme fırsatı buldum. Detaylar için lütfen tıklayınız>>>

İlginizi Çekebilir

Burakveelif Hava Durumu Modulü

Geçenlerde epey bir aradım ancak bulamadığım bir modul dü. Aslına bakarsanız, sadece geçenlerde değil, ilk …

2 yorum

  1. LİNKE TIKLIYORUM AMA BİR TÜRLÜ İNDİREMİYORUM NEDEN LİNKİ YENİLERMİSİNİZ

  2. LİNKE TIKLIYORUM AMA BİR TÜRLÜ İNDİREMİYORUM NEDEN LİNKİ YENİLERMİSİNİZ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir