Hakkında: burakveelif

Ben burakveelif..! Yıllardır kullandığım tabir ile, “internet denizinde bir damla”. Yaklaşık 10 yıldır blog yazarlığı ile beraber, amatör olarak başladığım web maceramda, başta joomla!, wp, smf gibi hazır scriptlerin yanında html, php gibi yazılım dilleri ile de "amatör" olarak ilgilenme fırsatı buldum. Detaylar için lütfen tıklayınız>>>

İlginizi Çekebilir

Burakveelif Hava Durumu Modulü

Geçenlerde epey bir aradım ancak bulamadığım bir modul dü. Aslına bakarsanız, sadece geçenlerde değil, ilk …

38 yorum

 1. Emeğniz ve paylaşımız için çok teşekkürler.

 2. Emeğniz ve paylaşımız için çok teşekkürler.

 3. ben temaları çalıştıramadım plg dende denedim modüldende beyaz temadan bi türlü kurtulamadım

 4. ben temaları çalıştıramadım plg dende denedim modüldende beyaz temadan bi türlü kurtulamadım

 5. scriptegrator u joomla 1.5.6 ya kuraken hata veriyor kurmuyor sorun nerede acaba?..

 6. scriptegrator u joomla 1.5.6 ya kuraken hata veriyor kurmuyor sorun nerede acaba?..

 7. Teşekkürler

 8. Teşekkürler

 9. Plug-in ve Modul kurulu temaya göre login pozisyonunda ayarlayamadım bir türlü bir de bu plugin library nasıl aktif olacak anlamadım.Now here olmuyor-Site olmuyor administration olmuyor hocam bayadır uğraşıyorum beceremedim yardım lütfen.

 10. Plug-in ve Modul kurulu temaya göre login pozisyonunda ayarlayamadım bir türlü bir de bu plugin library nasıl aktif olacak anlamadım.Now here olmuyor-Site olmuyor administration olmuyor hocam bayadır uğraşıyorum beceremedim yardım lütfen.

 11. sn kerim_elk, karşılaştığınız sorunu net açıklayabilirseniz,yardımcı olmamız da daha kolay olur. Plug-in de J queryJS de “load to:Nowhere” ve HighslideJs de”Load to:Both” seçip deneyiniz.

 12. sn kerim_elk, karşılaştığınız sorunu net açıklayabilirseniz,yardımcı olmamız da daha kolay olur. Plug-in de J queryJS de “load to:Nowhere” ve HighslideJs de”Load to:Both” seçip deneyiniz.

 13. güzel bir modül fakat sol üsteki reklamı kaldıramadım nasıl kaldırabilirim ?

 14. güzel bir modül fakat sol üsteki reklamı kaldıramadım nasıl kaldırabilirim ?

 15. sn “nazangirl”, sözkonusu reklamı kaldırabilmeniz için, modul kodlarına değil, cdscriptegrator pluginin kodlarına ve ilgili plugin in dil dosyasına müdahale etmeniz gerekmekte…
  Kolay gelsin…;-)

 16. sn “nazangirl”, sözkonusu reklamı kaldırabilmeniz için, modul kodlarına değil, cdscriptegrator pluginin kodlarına ve ilgili plugin in dil dosyasına müdahale etmeniz gerekmekte…
  Kolay gelsin…;-)

 17. Merhaba Arkadaşlar. Modülün Sol Köşesindeki Reklamı Nasıl Kapatabiliriz. Hoş Durmuyor. Çok Aradım Ama Bir Türlü Kaldıramadım. Kodlara Baktım. Sanırım Gözümden Kaçırdım. Yardımcı Olabilirseniz Seviniriz.

  Sayg.

 18. Merhaba Arkadaşlar. Modülün Sol Köşesindeki Reklamı Nasıl Kapatabiliriz. Hoş Durmuyor. Çok Aradım Ama Bir Türlü Kaldıramadım. Kodlara Baktım. Sanırım Gözümden Kaçırdım. Yardımcı Olabilirseniz Seviniriz.

  Sayg.

 19. sn “acrobat52”. bir önceki mesajda cevabı vermiştim ancak sizin için tekrar edeyim. o reklam modul kodlarında değil. Modulün çalışması için gerekli olan ve sitenize yüklediğiniz cdscriptegrator pluginin ilgili dil dosyası ve kodlarında.

  Edit: “admin/language/en-GB/en-GB.plg_system_cdscriptegrator.ini” dosyasını açın, 98 ve 99. satırdaki “CDS_CREDITSTEXT=” ve “CDS_CREDITSTITLE=” ifadelerindeki “=” işaretinden sonraki açıklamaları silin. Reklam silinecektir.
  Kolay gelsin..

 20. sn “acrobat52”. bir önceki mesajda cevabı vermiştim ancak sizin için tekrar edeyim. o reklam modul kodlarında değil. Modulün çalışması için gerekli olan ve sitenize yüklediğiniz cdscriptegrator pluginin ilgili dil dosyası ve kodlarında.

  Edit: “admin/language/en-GB/en-GB.plg_system_cdscriptegrator.ini” dosyasını açın, 98 ve 99. satırdaki “CDS_CREDITSTEXT=” ve “CDS_CREDITSTITLE=” ifadelerindeki “=” işaretinden sonraki açıklamaları silin. Reklam silinecektir.
  Kolay gelsin..

 21. joomla dosyalarınızın yüklü olduğu dizinde

  plugins/system/cdscriptegrator/libraries/highslide/highslide.php

  dosyasını açın. aşağıdaki kodu bulun ve silin. sol üstteki reklam kaybolacaktır.

  [b]$showCredits = (int) $params->get(‘showCredits’, 1);[/b]

 22. joomla dosyalarınızın yüklü olduğu dizinde

  plugins/system/cdscriptegrator/libraries/highslide/highslide.php

  dosyasını açın. aşağıdaki kodu bulun ve silin. sol üstteki reklam kaybolacaktır.

  [b]$showCredits = (int) $params->get(‘showCredits’, 1);[/b]

 23. Açıklayıcı bilginiz için teşekkürler Ufuk Bey…

 24. Açıklayıcı bilginiz için teşekkürler Ufuk Bey…

 25. Burak teşekkür ederim yardımların için, fakat benım sorunum bu hatayı alıyorum
  ( CDLOGIN_MISSING_HIGHSLIDE ) aslında kurulu, ındırdım kurdum, inglizce versiyonunda sorun ama türkçe de boyle bır sorun cıkıyor !!!, lütfen yardımcı olurmusunuz ?

 26. Burak teşekkür ederim yardımların için, fakat benım sorunum bu hatayı alıyorum
  ( CDLOGIN_MISSING_HIGHSLIDE ) aslında kurulu, ındırdım kurdum, inglizce versiyonunda sorun ama türkçe de boyle bır sorun cıkıyor !!!, lütfen yardımcı olurmusunuz ?

 27. Sayın burak daha öncekı sorunumu bıraz dıkkatlı okuyunca deneme yanılma cozdum, fakat 5 veya 6 defa denememe ragmen turkce gorunmuyor, işin enteresan tarafı, mod_cd_login klasoru ıcerısınde, ne english ini var nede türkçe, manuel olarak yukledım ama oda fayda etmedı, şu türkçeleştırmeyı nasıl yaptın rıca etsem, lütfen acık olarak anlatırmısın,

 28. Sayın burak daha öncekı sorunumu bıraz dıkkatlı okuyunca deneme yanılma cozdum, fakat 5 veya 6 defa denememe ragmen turkce gorunmuyor, işin enteresan tarafı, mod_cd_login klasoru ıcerısınde, ne english ini var nede türkçe, manuel olarak yukledım ama oda fayda etmedı, şu türkçeleştırmeyı nasıl yaptın rıca etsem, lütfen acık olarak anlatırmısın,

 29. Sn @sruya, .ini (dil) dosyaları, modul klasörünün içinde değil, ana dizindeki language klasörünün içinde olur. Lütfen bu modul için, anadizindeki “language/tr-TR/mod_cd_login.ini” dosyasının varlığını kontrol edermisiniz? Eğer yoksa, ekten indirdiğiniz modul dosyasını açarak, klasör içerisindeki “mod_cd_login.ini” dosyasını az evvel belirttiğim dizine atın.
  Kolay gelsin…
  (Lütfen sorunun çözülüp çözülmediğini bildiriniz)

 30. Sn @sruya, .ini (dil) dosyaları, modul klasörünün içinde değil, ana dizindeki language klasörünün içinde olur. Lütfen bu modul için, anadizindeki “language/tr-TR/mod_cd_login.ini” dosyasının varlığını kontrol edermisiniz? Eğer yoksa, ekten indirdiğiniz modul dosyasını açarak, klasör içerisindeki “mod_cd_login.ini” dosyasını az evvel belirttiğim dizine atın.
  Kolay gelsin…
  (Lütfen sorunun çözülüp çözülmediğini bildiriniz)

 31. Sayın burak bey, soyledıklerınızı uyguladım olmadı, her şeyı tekrardan kurdum, plg_system_cdscriptegrator_1.5.2 etkin, plg_highslide_1_0_5 etkin ve mod_cd_login tr de kurulu şu anda, ıngılıce gorunuo, yukarıdakı yonlendirmenızı uyguladım, fakat ana dizinde tr-TR klasörü yok, ama administrationda ki Language de onun ıcerısıne İNİ dosyasını attım, her harukalde oda yemedı, ana dizinde bir tr-TR Klasörü oluştursam olurmu ve aynı zamanda dil dosyalarını oluşturduktan sonra bir işlem varmı yanı dil dosyasını seçme gıbı 🙁 ?
  Teşekkur ederım

 32. Sayın burak bey, soyledıklerınızı uyguladım olmadı, her şeyı tekrardan kurdum, plg_system_cdscriptegrator_1.5.2 etkin, plg_highslide_1_0_5 etkin ve mod_cd_login tr de kurulu şu anda, ıngılıce gorunuo, yukarıdakı yonlendirmenızı uyguladım, fakat ana dizinde tr-TR klasörü yok, ama administrationda ki Language de onun ıcerısıne İNİ dosyasını attım, her harukalde oda yemedı, ana dizinde bir tr-TR Klasörü oluştursam olurmu ve aynı zamanda dil dosyalarını oluşturduktan sonra bir işlem varmı yanı dil dosyasını seçme gıbı 🙁 ?
  Teşekkur ederım

 33. Sn @sruya, bir önceki mesajımı tektat ediyorum. Türkçe dil dosyası, ana dizindeki “LANGUAGE” klasörünün içerisinde yer alan “tr-TR” klasörünün içerisindeki “mod_cd_login.ini” dosyasıdır…

  Kolay gelsin…

 34. Sn @sruya, bir önceki mesajımı tektat ediyorum. Türkçe dil dosyası, ana dizindeki “LANGUAGE” klasörünün içerisinde yer alan “tr-TR” klasörünün içerisindeki “mod_cd_login.ini” dosyasıdır…

  Kolay gelsin…

 35. Ya çok teşekkür ederim emegın için sanırım ben anlatamadım derdimi, ANA DİZİN İÇERİSİNDE OYLE BİR tr-TR KLASORÜ YOK, İSTERSEN FTP VEREBILIRIM , GERÇEKTEN BU SORUN BENIM DENGEMI ALT UST ETTI,

 36. Ya çok teşekkür ederim emegın için sanırım ben anlatamadım derdimi, ANA DİZİN İÇERİSİNDE OYLE BİR tr-TR KLASORÜ YOK, İSTERSEN FTP VEREBILIRIM , GERÇEKTEN BU SORUN BENIM DENGEMI ALT UST ETTI,

 37. Ana dizinde “language” klasörü yok mu?:o

 38. Ana dizinde “language” klasörü yok mu?:o

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir