Başlangıç / Joomla! / Plug-in / Joomla! ITPShare Plug-in

Joomla! ITPShare Plug-in

joomla ITPShare PluginWeb site sahipleri için, sosyal medya veya sosyal paylaşım alanlarının önemi inkar edilemez. Ve trend sürekli gelişen bir ivme ile önemini perçinliyor. Binbir emekle hazırladığımız web sitelerini kitlelere duyurmak ve bunu ziyaretçi olarak dönüşü hemen her webmaster ın amacı.

Joomla! kullancıları olarak bizlerde elbette yukarıda bahsettiğim amacı taşıyoruz. Bunun içinse exstensions.joomla dizininde onlarca eklenti mevcut.  Ancak kendi bugün itibari ile kendi kullandığım eklentiyi sizlere tanıtmak istiyorum. Böylelikle yoğun soru ve mail trafiğinin de önne geçmiş olacağız.

Sitemde kullandığım eklentinin adı, ITPShare… Hem plug-in ve hem modulü mevcut. Her ikisini de kullanıyorum. Gelelim Eklentinin tanıtımına. Plug-in ve modul olarak ayarları hemen-hemen aynı olmakla birlikte, plug-in de ek bazı ayarlar mevcut. Dolayısı ile ben plug-in ayarlarından bahsedeceğim. Dediğim gibi zaten modul ayarları da hemen hemen aynı. Tek fark, modul pozisyon ayarlamalarında.

Öncelikle yerleşim yerini seçiyoruz. Yani göstermek istediğimiz düzende (bölüm, kategori ve içerik düzeni) nerede yayınlanmasını istiyorsak o bölümü seçiyoruz. Alt, üst ve her iki tarafta gösterimi seçebiliriz. Daha sonra ise, hangi gösterim düzeninde yayınlamamız gerektiğini belirliyoruz. Bölüm görünümü, kategori görünümü ve içerik görünümünden istediklerimizi veya hepsini seçebiliriz. Ayrıca hariç tutacağımız bölüm, kategori varsa ID numaraları ile belirterek gösterimi engelleyebiliriz. Gösterimi engellediğimiz bölüm veya kategoriden herhangi bir içerikte gösterim yapmak istiyorsak yine içerik ID nolarını girmek için blümümüz mevcut.

Daha sonra Twitter ayarlarını, Facebook ShareMe ve Facebook Like ayarlarını, Digg, Sumleupon, linkedin, buzz, yahoo, retweetme ve google plus ayarlarını yapıyoruz. Zaten admin panele girdiğini zaman bu ayarların çok kolay olduğunu göreceksiniz. O nedenle bu eklentide resimli anlatım ve Türkçeleştirme yapma gereği duymadım.
Eklentinin bir diğer güzelliği ise, yönetici ayarlamaları bölümünde, html kodlar girerek extra oluşturmuş olduğunuz butonları da gösterebilirsiniz.

Bu güzel eklenti için indirme bağlantısına buradan>>> erişebilir ve beğenirseniz yine aynı sayfadan üreticisine teşekkür edebilirsiniz. Demosu için ise konuyu okuduğunuz siteyi yani burakveelif.com u kullanabilirsiniz.

Konu ile ilgili takıldığınız bir yer olursa, konu altına yorum şeklinde sorularınızı sorabilirsiniz. Elimden geldiği ve dilim döndüğü kadar yardımcı olurum.

Saygılarımla

burakveelif…

Facebook Yorum

Hakkında: burakveelif

Ben burakveelif..! Yıllardır kullandığım tabir ile, “internet denizinde bir damla”. Yaklaşık 10 yıldır blog yazarlığı ile beraber, amatör olarak başladığım web maceramda, başta joomla!, wp, smf gibi hazır scriptlerin yanında html, php gibi yazılım dilleri ile de "amatör" olarak ilgilenme fırsatı buldum. Detaylar için lütfen tıklayınız>>>

İlginizi Çekebilir

PDF Embed Plug-in

PDF Embed Plug-in Bu plug-in ile, hazırladığınız içeriklerinize bir resim veya flash dosyası ekler gibi pdf …

4 yorum

  1. guzel paylaşımaşlr tşkr

  2. guzel paylaşımaşlr tşkr

  3. guzel paylaşımaşlr tşkr

  4. guzel paylaşımaşlr tşkr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir