Akıllı Telefonların Cinselliğe Zararı

Telefonlar radyasyon yayan cihazlar oldukları için uzun süre yakın temasta kullanılmasının çeşitli zararları olduğu bilinmekteydi. Öyle ki uzmanlar, telefonla sürekli yakın temas halinde bulunmanın kansere dahi neden olabileceğini belirtmekteydi. Yapılan son araştırmalarda ise uzmanlar, yakın temasta ve sürekli telefon kullanımının cinselliğe olan etkilerini araştırarak verileri paylaştı.

Telefonu Taşıma Şekline Dikkat

Yapılan araştırmalar sonucunda, akıllı telefon kullanımının direk cinselliğe olumsuz bir etkisi olmadığı ortaya çıktı. Ancak telefonu taşıma şekline göre etki alanının da genişleyebileceği ifade edildi. Araştırmaya göre akıllı telefonları pantolon cebinde taşımak cinselliği, doğrudan da doğurganlığı olumsuz şekilde etkilemektedir. Bu nedenle telefon kullanımı zarar vermemesine rağmen taşıma şekli zarar verebildiğinden, akıllı telefonları cepte taşımaktan kaçınılmalıdır.

Erkeklerin Etkilenme Oranı Kadınlardan Daha Fazla

Akıllı telefonu cepte taşımak doğurganlığı olumsuz etkilemesinin yanında sperm kalitesini de olumsuz etkilemektedir. Bu sebeple de DNA bozukluklarına kadar gidebilecek sorunların oluşma riski vardır. Aynı zamanda sperm hızı da yavaşlayarak, bebek sahibi olma süreci uzatılmaktadır.

Bu aşamalar göz önüne alındığında akıllı telefonun olumsuzluğundan erkeklerin çok daha fazla etkilendiği görülmektedir. Telefonu cepte taşımanın getirdiği bir olumsuzluk olduğundan ve erkek kullanıcılarda bu taşıma alışkanlığının daha yaygın olmasından dolayı erkeklerin akıllı telefondan etkilenme oranı da daha fazladır. Kadınlarda bu durum çanta kullanımından dolayı daha seyrek görülmektedir.

Facebook Yorum

Hakkında: editor

İlginizi Çekebilir

Düşük Kredi Notu Yükselme Teknikleri

Daha önce Kredi Notu Nedir? sorusuna cevaben bir makale yayınlamıştım. Şimdi ise düşük kredi notu nasıl …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir