Başlangıç / Kelimeler / Bilgiler / Telefonunuz Suya Düşünce Yapmanız Gerekenler

Telefonunuz Suya Düşünce Yapmanız Gerekenler

Telefonunuz suya düştüğünde yapacağınız ilk müdahale oldukça önemlidir. İlk anda yapacağınız herhangi bir yanlış uygulama ile telefonunuzun kalıcı bir hasar almasına neden olabilirsiniz. Bu nedenle telefon suya düştüğünde paniklemek yerine yapılması gerekenleri adım adım uygulamak yararlı olacaktır.

İşte telefonunuzu kurtarmak için yapabileceğiniz uygulamalar;

Telefonunuzu Kapatmalısınız

Telefon suya düştüğünde ya da herhangi bir şekilde sıvı teması olduğunda ilk yapılması gereken şey telefonu tamamen kapatmaktır. Telefon çalışır vaziyetteyken suyun iç parçalarına temas etmesi, işletimsel problemlerin oluşmasına neden olabilecektir. Bu sebeple telefon anında kapatılmalıdır.

Telefonunuzu Parçalarına Ayırın

Telefonunuzun dış kısmını tamamen kuruladıktan sonra mümkün olduğunca parçalarına ayırın. İç parçalarda kalacak olan sıvı toksitlenmelere neden olabileceğinden, telefonun içinin de tamamen kuruduğundan emin olun. Parçalara ayrılan telefonu kuruduğundan emin olana kadar birleştirmeyin.

Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra telefonunuzu birleştirin. Ancak açmadan önce mutlaka şarja takarak bataryasının yüzde yüz dolmasını bekleyin. Bunun ardından telefonunuzu açtığınızda yüksek ihtimalle çalışıyor olacaktır.

Telefonun uzun süre suyun içinde kaldığı, uygulamaların doğru yapılmadığı ya da hatalı yapıldığı (fön makinesiyle kurutma vs.) durumlarda telefonun açılmama ihtimali bulunmaktadır. Bu aşamada evde yapılacak başka bir uygulama fayda sağlamayacaktır. O nedenle telefonunuzu servise götürmeniz gerekmektedir.

*Akıllı telefonların bazıları suya dayanıklık olsa da, suyun iç parçalara gitmesi halinde çeşitli arızalar çıkabilir. Bu nedenle telefon suya dayanıklı olsa dahi tarif edilen uygulamalar yapılabilir.

 

Facebook Yorum

Hakkında: editor

İlginizi Çekebilir

Düşük Kredi Notu Yükselme Teknikleri

Daha önce Kredi Notu Nedir? sorusuna cevaben bir makale yayınlamıştım. Şimdi ise düşük kredi notu nasıl …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir