Tatil Sigortası Nedir?

İnsanlar yılın yorgunluğunu, stresini atmak, bunaltıcı havalardan ve şehir trafiğinden bir nebze de olsa sıyrılabilmek için tatil döneminde özellikle maviyle yeşilin sentezlenmesiyle ortaya çıkan doğal güzellikleri olan yerleri tercih etmektedirler. Yaşam şartlarının zorluğu nedeniyle kaliteyi ucuza elde etmek isteyen insanlar bunu genellikle erken rezervasyon yaparak, tatil ücretlerini aylar öncesinden ödeyerek sağlayabilmektedir.

Tatil planlarını yaz aylarında aniden yaparak rezervasyon yaptıranlarla oteli dahi görmeden aylar önce para verenler arasında ciddi fiyat farkları olmasına rağmen beraberinde de büyük riskler almaktadırlar. Özellikle kaçak diye tabir edebileceğimiz merdiven altı tatil şirketlerinin olmayan otellerde rezervasyon yapmaları, düşük kalitede hizmet veren işletmeleri lüks diye pazarlamaları büyük risk oluşturmaktadır. Bunun haricinde birde kışın ödeme yaptığınız turizm firmasının yaza kadar batma ihtimali de var. Size komik ve başınıza gelmeyecek bir iş gibi gözüküyor olabilir ama bir çok tatilcinin bundan muzdarip olduğunu söylemeden geçmeyelim.

İşte tüm bu olumsuzlukların önüne geçebilmek için var tatil sigortası. Size vaat edilen tatilin sunulamaması, para yatırdığınız şirketin batması durumunda zararlarını telafi etmek için kuruldu. Bu sigortanın tatil şirketi tarafından yapılıyor olması, maliyetleri yükseltmesi ve insanların bu konudan habersiz olması tatil sigortalarının işletmeler tarafından yapılmamasına, es geçilmesine neden oluyor. Turizm Bakanlığı tarafından şart koşulan ve yapılmadığı taktirde işletmenin lisansının yanmasına kadar cezaların olduğu tatil sigortası yine bazı firmalar tarafından ne olursa olsun mantığıyla, ücretleri düşük göstermek için yapılmamaktadır. İnsanların bu konuda bilinçlenerek haklarını en başından yani zarara uğramadan aramaları çok önemlidir.

 

Facebook Yorum

Hakkında: burakveelif

Ben burakveelif..! Yıllardır kullandığım tabir ile, “internet denizinde bir damla”. Yaklaşık 10 yıldır blog yazarlığı ile beraber, amatör olarak başladığım web maceramda, başta joomla!, wp, smf gibi hazır scriptlerin yanında html, php gibi yazılım dilleri ile de "amatör" olarak ilgilenme fırsatı buldum. Detaylar için lütfen tıklayınız>>>

İlginizi Çekebilir

Kredi Notum Ne Zaman Neye Göre Güncellenir?

Bildiğiniz üzere; daha evvel kredi notu ile ilgili şurda>> ve şurda>> iki konu paylaşmıştım. Konuyu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir