Yeni Dolandırıcılık Yöntemi..!

Dünya üzerinde hemen herşeyin inanılmaz bir hızla gelişmesinin yanında, maalesef ki olumsuz örnek ve yöntemler de neredeyse aynı hızla gelişiyor. Duyduğumuzda veya okuduğumuzda, hele-hele şahit olduğumuzda hayretler içerisinde kalacağımız “sahtekarlık” yöntemleri de maalesef bu gelişimden payını fazlasıyla alıyor.

Daha evvel, kontör dolandırıcılığı ile ilgili uyarımızı yapmıştık. Daha sonraları bu yöntem iyice ayyuka çıktı ve aynı numara bir televizyon kanalında, hem de canlı yayında sunucuya oynanmak istendi. Ancak işin asıl ilginç tarafı, bugün bile aynı yöntem aynı şekli ile sahnelenmekte ve maalesef ki –eskisi kadar olmasa da- insanlar kandırılmakta.

Yukarıda da bahsettiğim gibi, maalesef ki sahtekarlıkta gelişerek, yeni yeni yöntemler ortaya çıkmakta. İşte bunlardan birisi de aşağıda okuyacağınız yöntem. Bu konu mailime gelmiş, sizleri de bilgilendirmek istedim. Buyrun:

Benim, sizin veya onlarca kişinin kimlik bilgilerine bir şekilde sahip olanlar, ele geçirenlerin -organize işler bunlar- yeni numarası bu. AMAN DİKKAT…!
Ellerindeki kimlik bilgilerinle İcra Dairesine gidiyorlar. 18.40 TL başvuru harcı yatırıyorlar. Sizin hakkınızda. “İLAMSIZ İCRA TAKİBİ” başlatıyorlar. Borç hanesine ise vicdansız vicdanlarına göre akıllarına ne gelirse yazıyorlar. Bu 250 TL de oluyor, 2500 TL de oluyor. Ya da daha fazlası.

Bir zaman sonra kapınıza postacı geliyor..ve size ÖDEME TEBLİGATINI imza karşılığı veriyor. Açıyorsunuz okuyorsunuz. Şaşırıyorsunuz. Gönderen kişiyi tanımadığınız için: ’’ Kim ki bu ‘’ diyorsunuz. Arkadaşlarınıza gösteriyorsunuz ve maalesef size yanlış bilgi veriyorlar. ‘’ Boş ver abi, yanlışlık yapmışlardır, madem ki tanımıyorsun yırt at ‘’ diyorlar. Yırtıp atıyorsunuz kağıdı.

İş bitti zannediyorsunuz ama…. İŞ DAHA YENİ BAŞLIYOR..!

İtiraz süreniz 1 hafta. O zaman zarfında hiçbir şey yapmazsanız borcu kabul etmiş oluyorsunuz..!! Ensenize biniyorlar. Ödemezseniz haciz memuru kapıda.

Alır almaz, akıllılık yapıp itiraz edip elinize resmi bir belge alırsanız. İŞLEM HEMEN DURUYOR.

Karşı taraf. Yani sahtekarlar, size karşı ‘’ İTİRAZ İPTAL DAVASI ‘’ açmıyorlar. Çünkü foyaları meydana çıkmasını, tanınmalarını istemiyorlar. Başka yeni bir kurbanın peşine düşüyorlar. Resmi işlem sıfırlanana kadar takip etmekte yarar var. Yani bir nevi temiz kağıdı alana kadar..

Yeni bir yöntem olan ve kimlik bilgilerimiz yanlış kişilerin eline geçtiği zaman başımıza gelebilecek felaketlerden birisi de bu.

Çok ama çok dikkatli olmakta fayda var…

Facebook Yorum

Hakkında: burakveelif

Ben burakveelif..! Yıllardır kullandığım tabir ile, “internet denizinde bir damla”. Yaklaşık 10 yıldır blog yazarlığı ile beraber, amatör olarak başladığım web maceramda, başta joomla!, wp, smf gibi hazır scriptlerin yanında html, php gibi yazılım dilleri ile de "amatör" olarak ilgilenme fırsatı buldum. Detaylar için lütfen tıklayınız>>>

İlginizi Çekebilir

Kredi Notum Ne Zaman Neye Göre Güncellenir?

Bildiğiniz üzere; daha evvel kredi notu ile ilgili şurda>> ve şurda>> iki konu paylaşmıştım. Konuyu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir