Başlangıç / Kelimeler / Hikayeler / Kadının Gözyaşları

Kadının Gözyaşları

Kadının GözyaşlarıKücük bir erkek cocuk annesine sordu; “Niçin ağlıyorsun ” “çünkü ben kadınım” diye cevapladı annesi. Çocuk “Anlamadım ” dedi. Annesi çocuğunu kucaklayarak “Ve hiç bir zaman da anlayamayacaksın ” dedi.

Çocuk bu sefer babasına; “Baba, annem niçin ağlıyor” diye sordu. Babanın cevabı; “Bütün kadınlar sebebsiz ağlayabilen yapıdadır”

Küçük oğlan büyüdü, yetişkin adam oldu ve hala kadınların niçin ağladıklarını bir türlü keşfedemedi.

Öldükten sonra cennete gittiginde Allah’a sordu. “Allahım kadınlar niçin bu kadar kolay ağlayabiliyorlar” dedi.

Allah dedi ki; “Ben kadınları özel yarattım, tüm yaşamın ağırlıgını tasıyabilecek kuvvette olmasına ragmen başkalarına teselli verecek kadar yumusak omuzlar, doğumun acısı oldugu kadar doğurdukları evlatlarının nankörlüğüne dayanabilecek iç kuvvetini verdim.

Baskalarının kuvvetinin kalmadığında devam edecek azmi, ailesinin hastalığında yorgunluğa papuç bıraktırmayacak kudreti verdim. Her türlü ağır şartlar altında ve hatta annelerini çok kötü incitselerde cocuklarını sevmek duygusallığını verdim.

Bu duygusallık her yaştaki çocuklarının yaralarını sarmalarına, sorunlarını dinleyip paylaşmalarına yardım ediyor.

Kocalarını tüm kusurlarıyla sevmek kuvvetini verdim. Onları erkeğin kalbini korumaları icin yarattım.

Onlara iyi bir kocanın eşini asla incitmeyecegini fakat bazen destek ve kuvvetini deneyecek davranıslarda bulunacağını anlayacak duyarlı bir zeka verdim.

Tek zayıflık olarak kadınlara birer gözyaşı verdim. Tamamen kendilerinin sahip oldukları, ihtiyaçları oldugunda kullanmak üzere. İnsanlık icin bir gözyası…” diye cevapladı.

Kadını güzel yapan şey ne saçı, ne vücudu, kendini ne şekilde taşıdığıdır. Kadını esas güzel yapan sevgisini paylaşabilmesi, fedakarlığı, sorumlulugu, anlayışı, sadece bilgiye değil aynı zamanda kalbe de yönelik aklıdır.

 

-Alıntı-

Facebook Yorum

Hakkında: burakveelif

Ben burakveelif..! Yıllardır kullandığım tabir ile, “internet denizinde bir damla”. Yaklaşık 10 yıldır blog yazarlığı ile beraber, amatör olarak başladığım web maceramda, başta joomla!, wp, smf gibi hazır scriptlerin yanında html, php gibi yazılım dilleri ile de "amatör" olarak ilgilenme fırsatı buldum. Detaylar için lütfen tıklayınız>>>

İlginizi Çekebilir

Dönüşü Olmayan Yol

Geçenlerde mailime gelmiş bir hikayeyi sizlerle paylaşmak istedim. Belki bir çoğunuz okumuştur ancak yine de …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir