Başlangıç / Kelimeler / Hikayeler / Yeşil Çimen Üzerinde Üzerinde, Aşık Oldum Ben Sana-2

Yeşil Çimen Üzerinde Üzerinde, Aşık Oldum Ben Sana-2

yesil-cimen-uzerinde-asik-oldum-ben-sana1-2 gün önce şurada >>> yayınladığımız hikayeye, söz verdiğim üzere devam edelim, ne dersiniz?

Buyurun o halde:

Günler bir şey bekleyen biri için nasıl geçerse öyle geçmeye başladı ondan sonra erkek için. Biraz yavaş geçmeye başladı yani. Hiçbir arama veya sms kızdan gelmiyor, bu da onu sinir ediyordu. Telefonunun belli bir görevi vardı sanki, kızdan ona haber getirecek; bir sms, bir arama. Bu olmadıkça telefonuna gereğince çalışmayan elemanına kötü kötü bakan bir müdür gibi bakmaya başlamıştı. Buna da o kadar para veriliyordu canım, işini doğru dürüst yapsa ya. Ama telefon yine kafasına göre hareket ediyordu; çalıyordu ama arayan kız değildi, mesaj getirdiği oluyordu ama hiçbiri kızdan değil. Tanımadığı numaraları açmazdı normalde, şimdi açmaya başlamıştı. Böyle böyle 10 gün geçti. 11. gün beklenen oldu. Tanımadığı bir numarayı açtığında kız karşısındaydı, sesiyle ve herşeyiyle. 10 gün boyunca yanında taşıdığı bütün jest ve mimikleri, bütün oturuş kalkışları, bütün gülüşleriyle. Hatırlar soruldu, öylesine birkaç laf edildi ve ilk randevu için anlaşıldı.

Nasıl mı geçti ilk buluşma? Çok çabuk. Çünkü hep böyledir; bitmesin istediğiniz şeyler çok çabuk biter. Masaları denize bakan o kafede saatlerce oturdular, yiyip içtiler, sohbet ettiler, etraflarına baktılar, şundan-bundan ve ondan söz ettiler ve bütün bunlar sanki birkaç dakika içinde olup bitiverdi. Bu da hep böyledir; birinin varlığından, sohbetinden, duruşundan, bakışından zevk alıyorsan onun yanında geçirdiğin zamanlar hızla akıp gider. Ama mesela, hiç hoşlanmadığın biriyle 1 saat karşılıklı oturmak durumundasındır, o 1 saat bir türlü tükenmez. Yanında olmaktan memnun olmadığın biriyle aynı evi paylaşıyorsundur, onun evden çıkma saati gelmez bir türlü. Bir davete zorunlu olarak katılmışsındır, o davet terk etme saatin gelmez. Ama yanında kendini çok iyi hissettiğin bir kızla geçirecek 4 saatin varsa o 4 saat 40 dakika gibi geçer. 240 dakikayı 40 dakika gibi algılarsın, evet. Tam öyle oldu işte. Ama güzel bir şey de oldu; yeşil çimen üzerinde aşık olunan kız bir sonraki randevu için de söz verdi.yesil-cimen-uzerinde

Aşk hem hep aynı şey gibidir hem de herkes için başka birşeydir, değil mi? Sizi kıskıvrak saran, kuşatan, uykularınızı-uyanmalarınızı başka türlü yapan, dünyayı algılmanızı başka türlü yapan, mutluluklarınızın ve mutsuzluklarınızın yönünü değiştiren, kalbinizin dakikadaki atış sayısını değiştiren duygu bir başkasına çok sıradan gelebilir. O hiç aşık olmamıştır çünkü, veya olmuştur da bu devreler bitmiştir onun için, belki de bir zamanlar aşık olduğu kişi hayatının kabusudur artık, başka biridir. Belki bütün hızıyla aşka dalmış ama ağır yaralı olarak çıkmıştır. Belki tecrübesi hiç de olumsuz değildir; çok da güzel bir şey yaşamıştır ama bu uçuran duygular geçmiştir artık onun için.Hatta belki bunları size söyler, belki sizi uyarır ama etkileyemez. Siz belirsiz bir süre için başka bir dünyadasınızdır çünkü artık. Öyle bir dünyadasınızdır ki bazen yanınızdaki gerçekten, her yönüyle yanlış insandır ama siz bunun farkında değilsinizdir.

Neyse, biz hikayemize dönelim. Sonraki buluşması da güzel geçti çiftimizin, ondan sonraki de, ondan sonraki de. Birçok film seyredildi, birçok yemek yenildi, bazen alışveriş yapıldı, bazen tavla oynandı, bazen yüzmeye gidildi, bazen şehrin sokakları arşınlandı ve o sokaklardaki güzel şeylerin fotoğrafları çekildi. Kediler, köpekler sevildi kimi zaman; çaylar yudumlandı, tostlar ısırıldı, manzaralar seyredildi. 1.5 yıla yayıldı bütün bunlar. Her fırsatta beraber olmaya çalıştılar, herşeyin tadını beraber çıkarmaya. Tartıştıkları oldu, anlaşamadıkları oldu, birşeye farklı yerlerden baktıkları oldu. Güldüler, hüzünlendiler, duygulandılar beraberce. Birbirlerinin ağırlığını aldılar, sevincini-sıkıntısını paylaştılar.

yesil-cimen-uzerinde-asik-oldum-ben-sanaSonra? Sonra bir gün bir düğünün gelin ve damadı oldular. Düğünde de çaldı o şarkı evet; ‘yeşil çimen üzerinde üzerinde, aşık oldum ben sana.’ Güzel bir düğün oldu; pırıl pırıldılar, yakışıyorlardı, bu sahnenin esas kızı ve esas erkeği olmaktan mutluydular. Tahmin etmişsinizdir belki, bir kır düğünü yaparak evlendiler. Gelin bütün o  yazılarda öğütlenen bütün herşeyi yaptı; vücut tipine uygun güzel bir gelinlik giydi, vücut tipine uygun-ve ayak bileklerini açıkta bırakan. Bir plaj veya kır düğününde çok uzun, çok kabarık bir gelinlik giymemelisiniz, aklınızda olsun; çünkü taşlı-topraklı-kumlu zeminde rahat hareket edemezsiniz öyle. Bir de ayakkanılarınız çok ince, çok yüksek topuklu olmasın-aynı sebeple.

Böyle işte. ‘Ondan sonra hep mutlu, hep mutlu, hep mutlu yaşadılar’ demeyeceğiz size; öyle bir hayat şekli yok. Ama biz dilekte bulunalım; belki tutar. İnşallah mutlu olurlar. Siz de içinizden bunu dileyin şimdi. Onları tanımıyorsunuz ama dileyin. Belki böyle şeylerin olumlu etkisi vardır. Ve o olumlu etkiye bir gün sizin de ihtiyacınız olabilir.

Facebook Yorum

Hakkında: burakveelif

Ben burakveelif..! Yıllardır kullandığım tabir ile, “internet denizinde bir damla”. Yaklaşık 10 yıldır blog yazarlığı ile beraber, amatör olarak başladığım web maceramda, başta joomla!, wp, smf gibi hazır scriptlerin yanında html, php gibi yazılım dilleri ile de "amatör" olarak ilgilenme fırsatı buldum. Detaylar için lütfen tıklayınız>>>

İlginizi Çekebilir

Kendi Cenaze Namazını KIlan Şehitler

Babamım dostlarındandı. Dimdik yürürdü. Hani Allah’tan başka kimsenin önünde eğilmemiş tipler vardır ya, öyle biriydi. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir