Başlangıç / Kelimeler / Yorumsal Kelimeler / Paylaşımcı Kedi

Paylaşımcı Kedi

paylasimci-kedi

 

Bugün yazıya ve konuya bodoslama giriyorum. Nedeni ise beynimde dolaşan düşüncelerimin birden geldikleri gibi aniden uçup gitmeleri ve düşüncelerimi cümlelerimle net ifade edememe, eksik anlatma korkusu sanırım. 

Bugünlerde her nedense reklamlarda, dizilerde, filmlerde, haberlerde duyduğum “paylaşmak” sözcüğü meşgul ediyor beynimi. Acınızı paylaşıyorum, aynı düşünceleri paylaşıyoruz, aynı evi paylaşıyorum, hayatı paylaşıyoruz, kirayı paylaşıyoruz, hayat paylaşınca güzel gibi paylaşmakla ilgili kurulan cümlelerin içinde geçen paylaşma fotoğraf kareleri bana zamanda yolculuk yaptırıyor adeta. 

Zaman içinde neleri kimlerle paylaştığınızı düşünün bir an. Okul öncesini hatırlamayabilirsiniz ama okul çağından bugüne gelene kadar paylaşımlar düşünülürse sanırım sayfalarca yazı yazılır. 

Paylaşıma dair bende iz bırakan, beni çok etkileyen bir olayı paylaşmak istiyorum bu yazımda. Bahçeli bir evimiz ve bir kedim vardı. Kedileri çok severim. Kedimin yemeğini vermeden kendim yemeğe oturmazdım. Yapılması gerekenin bu olduğunu dedem öğretmişti. Bir gün annem kızartma yaparken ben de çocuk aklımla yardım edeceğim diye kızgın tavaya attığım patatesler ile yüzüme yağ sıçratmış ve göz kapağımı ve çevresini yakmıştım. Tek gözüm şişti ve göz kapağım açılmıyordu. İstirahat ederken ne göreyim, kedimin de bir gözü kapalıydı. Ağlamaya başladım kedimin gözü kör olmuş diye. Ancak annem, kediyi çağırdığında ve kedi bana sırtını dönüp gittiğinde iki gözünün açık olduğunu söyledi. 

Yanlış hatırlayabilirim 4-5 gün kadar ben tek gözü kapalı olarak yaşadığım günlerde kedim de benimle hep tek gözünü kapatarak karşımda, yanımda oturdu. Ben iyileştiğimde kedim de iki gözünü açtı. Bu bir paylaşım mıydı? Paylaşım ise kedi ile insanın paylaşımı oluyor. Niye mi anlattım? Bilmiyorum. İnsan olarak paylaşımdan söz ederken hep insanın insanla paylaşımından söz ediyoruz. Bazen de paylaşamadıklarından. Kedimin paylaşımı ise bir anı olarak belleğimde duruyor.

Bir Dostumun Makalesi

Facebook Yorum

Hakkında: burakveelif

Ben burakveelif..! Yıllardır kullandığım tabir ile, “internet denizinde bir damla”. Yaklaşık 10 yıldır blog yazarlığı ile beraber, amatör olarak başladığım web maceramda, başta joomla!, wp, smf gibi hazır scriptlerin yanında html, php gibi yazılım dilleri ile de "amatör" olarak ilgilenme fırsatı buldum. Detaylar için lütfen tıklayınız>>>

İlginizi Çekebilir

Gerçek Dürüstlük Nedir?

  Dürüstlük… ne derece ve nereye kadar? Tanımı doğruluktan şaşmamak ve gerçekleri çarpıtmamak olsa da, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir