Başlangıç / Kelimeler / Yüreğimdeki Kelimeler / Seni Seninle Paylaşamayacak Kadar Çok Seviyorum

Seni Seninle Paylaşamayacak Kadar Çok Seviyorum

Seni seninle paylaşamayacak kadar çok seviyorum. Uğraşma sakın anlamak için beni. Benim derdim bendeki benleri bendeki senleri seninle paylaşmak değil ki. Seninle anlam kazanmadı sahip olduklarım. Ben zaten güneşin parlak bir tepsi gibi kapladığı göğe yabancı değildim ki! Ayın kızıydım senden önce de. Simden bir örtü gibi üstüme örter ayı hıçkırıklarımla renklendirirdim dolunayı.

Öpüşlerimi saklamadım hiç dudaklarına. İçimi kıpır kıpır yapan baharla taçlanan papatyaların sarı göbeklerinde de dolaştı dudaklarım sahip olamadıklarının acısını inci tanelerine dönüştürüp yanaklarına bir kolye gibi dizen çocuğun acısını da tattı başka bir yanım.

İstediğim için vardın hayatımda. Sana uyanan sabahlar katmak istediğim için düşlerimde soktum seni koynuma. Gülüşünün haylazlığını gözyaşlarının tuzlu tadını tatmak istediğim için “aşk”a düştüm bu deli oyunun kucağında. Sokaklarda yürüyen kendi geleceğine adımlar atan milyarlarca insandan ikisiydik yalnızca. Düşünsene olasılıkların sonsuzluğunu. Rastlantıysa çarpışmalarımızı ben kattım adımlarımıza.

İçimdeki melankolik kadını besledim yokluğunla. Bir kırmızı kadehin içinde boğuldum yalnızlığımla. Adaklar adamadım kavuşmaların uğruna. Çünkü sen kadar sensizliği de istedim ben aşkın tadına doyasıya varabilmek adına. Özlemek istedim seni gecelerce uykusuz kalan bir kadının gözünü kapatıp rüyalara teslim olmayı istemesi gibi. Havai fişekler patlamalıydı gözlerimde seni yeniden gördüğümde. Kavuşmanın lezzetini sağlayan özlem değil miydi? Özlenmeyen bir yürekte aşk barınabilir mi?

Bardaktan boşanırcasına yağan yağmurda elin elimde sarılmak istemedim yağmurlara. Yokluğunu yüklenip sırtıma şeffaflığında hissedebilmek istedim seni umarsızca. Kolaydı ıslanmak sırılsıklam saçakların altında zor olanı istedim; yağmurla değil varlığının kattığı yoklukla yıkanmak. Başardım can özüm az önce okşarken saçımın her bir telini bir sağanak özleminle sırılsıklamdım sensizliği her bir hücremde anlayarak.

Seni tüm bencilliğimle sevdim. Sevilme ihtiyacımın cevabıydın sen. Aşkın sendeki yansımalarıydı beni çeken. Yankılanan sesimdisesindeki. Ben sevmenin bana ait olan kısmını sevdim. Deniz dibinin büyüleyici evreninden çıkıp vurgun yiyen yanını sevdim. Dingin doğanın içine kattığım fırtınayı sevdim. Belki seni değil seni sevmeyi; belki seni değil senin beni sevmeni sevdim…

Bir senfoninin çok sesli ritminde hayalini giyinip süslü bir elbise gibi üzerime sonsuzluğa uzanan adımlarla dans etmekti istediğim. Sımsıkı sarıldığım bir beden yetmezdi ki bana. Kurallarla sınırlanmayan dokunmakla doyulmayan bir eşti beklediğim. İşte tam bu yüzden sendin istediğim.

Uçurumların ürkütücü yüksekliklerinden uzanıp beni kurtaracak bir el istemedim. Zirvelerden diplere yuvarlanmanın tanımsız heyecanını tatmak istedim. Sakin limanlara dingin havalarda demir atmak istemedim. Alabora olmak deniz tuzuyla yıkanmaktı dileğim. Yeknesak bir huzuru değil tutkulu bir kargaşayı seçtim. Bana göre değildir düz çizgiler bilirsin sivri uçlu köşeleri severim.

Bedenimin içinde sanki binlerce peri efsunlu sihirlerle ihtirasımı besledi. Dokunmak istemedim hemen artık benim için erkek kelimesinin anlamı haline gelmiş tenine. Beklemekti tutkunun dehşetini arttıran. İlk dokunduğunda delice istediğin kadına içine yuvarlandığın zevk dehlizlerini anımsa. İç içeydik bütündük tektik. İstediğim için karışmıştık birbirimize…

Ayrılığın ahtapot gibi kollarını sardığı bir aşk istedim. Çünkü aşkı tüketecek kadar çok paylaşmak istemedim seninle. Paylaşıldıkça azalır tutku paylaşıldıkça eskir aşk. İstemedim sıradanlığın gri ezikliğiyle renklenen bir sevdayı. Özeldi özel kalmalıydı. Özlemeliydim hep seniistemeliydin hep beni. Kavuşamamanın yoklukların devasa gölgesi olmalıydı üzerimizde.

Ben seni kavuşmak için değil kavuşmayı özlemek için sevdim. Öyle bir imza attın ki sol yanıma gizli gizli dolaşıyorsun her yanımda. Öyle bir yazıldım ki alnına taşıyorsun gitsen de dünyanın öbür ucuna. Buydu istediğim hayatıma anlam katan adamım ben sensiz sen bensiz hep yarım kalacak bir yanımız…

 

Alıntı.

Facebook Yorum

Hakkında: burakveelif

Ben burakveelif..! Yıllardır kullandığım tabir ile, “internet denizinde bir damla”. Yaklaşık 10 yıldır blog yazarlığı ile beraber, amatör olarak başladığım web maceramda, başta joomla!, wp, smf gibi hazır scriptlerin yanında html, php gibi yazılım dilleri ile de "amatör" olarak ilgilenme fırsatı buldum. Detaylar için lütfen tıklayınız>>>

İlginizi Çekebilir

Gittin..!

  İmkânsızımdın sen benim. Hayalim, ulaşılmazım. Geceleri gözlerimi kapatmadan karşımda gördüğüm hayalim, düşlerimde bile kaybetmeyi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir