Başlangıç / Kullanım Koşulları

Kullanım Koşulları

site-kullanim-sartlariBu sitede kabul ettiğiniz koşullar çerçevesinde; içeriklere yapmış olduğunuz yorumlarda kesinlikle cinsellik, yanlış, yanıltıcı, yasa dışı örgütlenme, kırıcı, kişisel gizlilik haklarını ihlal edici, uluslararası hukuka ve Türkiye Cumhuriyeti Yasaları’ na aykırı içeriği olan iletiler gönderemezsiniz. Bunun yanı sıra, telif hakkı içeren dosya vb. materyalleri de paylaşamazsınız. Spam, flood, reklam, zincirleme mektup, grup pazarlama ve taciz kesinlikle yasaktır.

Bilmelisiniz ki; içeriklere yapılan yorumları belli kriterlere göre moderasyondan geçirdikten sonra yayınlıyorum. Ancak facebook yorum kutusu aracılığı ile yapılan yorumların ve  yorum içeriğinin geçerliliğini kontrol edip onaylamamam –takdir edersiniz ki- imkansızdır. Lütfen şunu unutmayın; gerek site yorum kutusu üzerinden, gerekse de facebook iletilerin içeriği benim sorumluluğumda değildir.

Paylaşılmış/verilmiş bilgilerin hiçbirinin yararlı veya bütünleyici olduğunu garanti edemem. Gönderilen iletiler yalnızca yazarın görüşlerini belirtir; benim görüşlerimi değil (kendi yazılarım hariç). Ve konsept gereği bir çok içerik web’ den toplanarak yayınlanmaktadır. Yayınlamadan önce mutlaka kaynağını araştırıyorum. Fakat yıllar içerisinde, zaman-zaman bu konuda hatalarım oldu ve bunları düzeltme yoluna giderken, içerik altına da açıklayıcı notumu düştüm. (Yanlış yazar ismi, vs)

Eğer gönderilmiş bir iletinin sakıncalı olduğunu düşünüyorsanız, durumu derhal iletişim formu veya yorum formu aracılığı ile iletmenizi önemle rica ederim. Ancak yıllarca edindiğim tecrübe gösterdi ki; yapılan her bilgilendirme maalesef doğru olmayabiliyor. O nedenle; makul bir zaman çerçevesi içerisinde, sakıncalı olarak nitelendirilen içeriğin kaldırılmasına yönelik bir karar alma hakkım saklıdır. Bu tümüyle manuel olarak yürütülen bir süreç olduğundan dolayı lütfen iletilerin anında kaldırılmasının veya kısmen düzenlenmesinin mümkün olamayabileceğini unutmayın.

Siteyi kullanış tarzınızın ve/veya yazmış olduğunuz bir yorumun neden olduğu bir durumdan dolayı resmi bir şikâyet alınırsa veya yasal işlemler bunu gerektirirse, kimliğinizi (ek olarak, bu hizmeti kullanırken hakkınızda toplanmış olan diğer bilgilerinizi) açıklama haklarım saklıdır (dahası bu bir kanuni zorunluluktur).

Yorum esnasında, sizlerden ad-soyad gibi kimlik bilgilerinizi yazmanız istenir. (bu bilgilerle ilgili taahhüdümüz için bakınız>>)Tavsiyemiz, isminizin size özgü ve etik olarak uygun olmasıdır.

Verdiğiniz bilgilerde ve yazdığınız yorumlarda bir tutarsızlık veya etiğe aykırı bir durum tespit edersem (küfür, reklam, vb), gerek uyararak gerekse uyarmaksızın bunları gidermek için bilgilerinizi düzenleyebilir  veyahut silebilirim. (Yazmış olduğunuz yorumları yayınlayıp yayınlamama hakkım saklıdır)

Bilmelisiniz ki gönderdiğiniz her iletiyle birlikte IP adresiniz kayıt altına alınmaktadır. Bu bilgi, siteye girişinizin engellenmesi gerekirse veya internet bağlantı sağlayıcınız (ISP) ile irtibat kurmak için kullanılabilir. Bu durum bu kuralların önemli bir parçasını ihlâl etmeniz halinde oluşabilir.

Not: Site yazılımı ve kullandığımız Google Adsense reklam sistemi; tarayıcınızın önbelleğine, adınız ve emailiniz gibi hakkınızdaki küçük bilgileri içeren çerez adında bir metin belgesi kaydeder. Bu bilgiler, SADECE siteye girişiniz ve siteden güvenli çıkışınız için kullanılır. Yazılım, bilgisayarınızdan, sözü edilen bu bilgiden başka hiçbir formatta veri almaz ve bilgisayarınıza bir veri göndermez. (bu bilgilerle ilgili taahhüdümüz için bakınız>>)

Siteyi kullanan tüm misafirler yukarıdaki şartları kabul etmiş sayılırlar.

Not: Bazı gereklilikler hasıl olduğunda kuralları değiştirme / ilave yapma hakkım saklıdır.