Başlangıç / Web / Apple iOS 10 Özellikleri – Son Sürüm

Apple iOS 10 Özellikleri – Son Sürüm

iOS 10 Apple’ın son güncellemesi olmasının yanı sıra Türkiye’de de şimdiye kadar yapılmış olan en büyük telefon güncellemesi olarak açıklandı. Yeni güncelleme sonrasında bazı kullanıcılar tarafından iOS 10 eleştirildi fakat büyük bir çoğunluk tarafından da oldukça fazla beğeni aldı.

Apple’ın en büyük sürümü olan iOS 10 kullanıcılarına pek çok özellik sunuyor.  Sevilen özelliklerin üzerine artılar ekleyen yeni sürüm ile artık mesajlarda daha güzel ifade biçimleri kullanılabiliyor. Ayrıca fotoğraflar yeniden biçimleniyor ve anılar tekrar canlanıyor.

İşte Apple iOS 10’nun Bazı Özellikleri 

Mesajları El Yazınızla Yazın

iOS 10 bu yeni mesaj özelliği oldukça dikkat çekmiş durumda. Artık kullanıcılar arkadaşlarına gönderdikleri mesajları el yazı ile yazabilecek ve arkadaşları da aynen kâğıda yazıyormuş gibi bir animasyon izleyecekler. Ayrıca mesaj bölümünde ki konuşma balonlarının da görünümü istenilen şekilde değiştirilebilecek. Yeni güncelleme ile görünmez fotoğraf ya da mesaj gönderilebilecek, kaydırma hareketi yaparak gizli resim ya da mesaj görünebilecek.

Resimleri Yeniden Biçimlendirin, Anılarınızı Biriktirin

Resimlerinizin üzerine ateş topları, kalp atışları gibi birçok çizim ekleyebilir hatta videoların üzerine bile bu şekilde bir uygulama yapabilirsiniz. Ayrıca fotoğrafları ayrı ayrı klasörlere atarak daha sonra bir film haline getirebilirsiniz. Hatta fotoğrafları gün gün ayırıp özel günleri bir klasörde biriktirebilirsiniz.

Akıllı Harita

Akıllı harita sayesinde gidilecek olan yerlere en hızlı bir şekilde ulaşım yolları sıralanıyor ve böylece kullanıcılara büyük kolaylık sağlanmış oluyor.

Şarkıların Sözlerine de Ulaşılacak

iOS 10 ile dinlenilen şarkının üzerine tıklamak suretiyle sözlerine de hemen ulaşılabiliyor. Böylece Apple kullanıcısı istediği şarkının sözlerine de ulaşmış oluyor.

Facebook Yorum

Hakkında: editor

İlginizi Çekebilir

2016 Yılının En Güvenilmez Şifreleri

İnternet ortamındaki kişisel verileri koruyabilmek ve erişimlerini şahsileştirmek için kullanılan şifrelerin, güvenilir olması fazlasıyla önemlidir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir