Başlangıç / Web / Twitter’a Çok Beklenen Özellik Artık Geliyor!

Twitter’a Çok Beklenen Özellik Artık Geliyor!

Twitter 2017 yılında çok beklenen düzeltme özelliğini uygulamaya koyma kararı aldı. Facebook’ta bulunan bu özellik Twitter kullanıcıları tarafından da sıkça talep ediliyordu. Bu nedenle Twitter yaptığı açıklama ile düzeltme özelliğini 2017 yılında uygulamaya koyacağını belirtti. Tam tarih açıklanmamakla birlikte bu yıl içerisinde en yakın zamanda değiştirme özelliğinin kullanıma açılması planlanıyor.

Değiştirme özelliği nedir?

Değiştirme özelliği, Twitter’da yapılan gönderinin sonrasında düzenlenmesi demektir. Facebook’ta kullanılan gönderiyi düzenleme özelliği Twitter’da bulunmadığından kişiler gönderi yaptıktan sonra düzenleme yapılması gerektiğinde gönderiyi tamamen silmek durumunda kalıyordu. Bundan sonrasında gönderi silmek yerine, kullanıcılar mesajlarını düzenleyerek, istediği hale getirebilecek.

Ne zaman uygulamaya konacağı hakkında detay bilgi verilmese de düzenleme özelliğinin Facebook’tan farklı olacağı düşünülüyor. Farklılık olarak da süreli düzenleme özelliğinin getirileceği konuşuluyor. Bu şekilde olduğunda gönderi düzenlenebilecek ancak düzenleme için süresi olacak. Süre dolduğunda gönderi de düzenleme yapılamayacak.

Twitter’ın CEO’sundan açıklama geldi

Twitter’ın CEO’su Jack Dorsey, Twitter hesabından yaptığı gönderide kullanıcılara ne gibi özellikler istediklerini sordu. Bunun üzerine yoğun olarak gelen tweet düzenleme isteğine yoğunlaştıklarını açıkladı. Yeni yıl için bu özelliğin gelebileceğini belirten Dorsey, kesin olarak ne zaman geleceği ya da özelliğin Facebook’tan farklı bir sınırlamasının olup olmayacağını açıklamadı.

Bunun dışında gelen yenilik istekleri ile ilgiliyse herhangi bir gönderi de bulunmadı.

Facebook Yorum

Hakkında: editor

İlginizi Çekebilir

2016 Yılının En Güvenilmez Şifreleri

İnternet ortamındaki kişisel verileri koruyabilmek ve erişimlerini şahsileştirmek için kullanılan şifrelerin, güvenilir olması fazlasıyla önemlidir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir