Akıllı Telefonlarda En Çok Şarj Yiyen Uygulama Açıklandı!

Akıllı telefonların hızla şarjının bitmesi kullanıcılar tarafından fazlasıyla şikayet edilen bir durum. Bu nedenle telefondaki uygulamaların mümkün olduğunca kapalı olması gerekmektedir. Ancak o şekilde kullanıldığında telefonların şarjının daha uzun süre devam ettiği biliniyor. Bunun yanında 3G’nin kapalı olması ve ekran parlaklığının minimum seviyede tutulması da şarjın daha uzun süre gitmesini sağlamaktadır.

Tüm bunların yanında bazı uygulamalar var ki telefonun şarj ömrünü diğerlerine göre çok daha hızlı tüketiyor. Yapılan araştırmalara göre bu uygulamalar arasında en çok kullanılanı ve en çok şarj tüketeni ise Facebook. Facebook ve Facebook Messenger’ı kullanan kullanıcıların diğerlerine göre telefon şarjlarının çok daha hızlı bir şekilde bittiği belirtiliyor.

Facebook’ta yoğun olarak paylaşım yapılması ve telefonun sisteminde sürekli çalışır vaziyette durmasının bu aşamada fazlasıyla etkili olduğu düşünülüyor. Kullanıcılar bu hesaplarından çıkış yapmadıkları sürece, Facebook’ta yapılan paylaşımlar da şarj ömrünü kısaltıyor.

Facebook yapılan tespitin doğruluğunu teyit etti

Araştırmalar sonucunda fazlasıyla şarj tükettiği saptanan Facebook Messenger ve Facebook hakkında, resmi bir açıklama da geldi. Facebook tarafından bizzat yapılan bu açıklamada Facebook’un şarjı hızla tükettiği teyit edildi. Yetkililer konu hakkında çalışmalara başladıklarını ve kullanıcılar için sorun teşkil eden bu durumun ortadan kaldırılması için gerekeni yapacaklarını belirttiler.

Yapılan çalışmaların tamamlanması ile Facebook ve Facebook Messenger’ın minimum düzeyde şarj kullanacağı düşünülüyor.

 

Facebook Yorum

Hakkında: editor

İlginizi Çekebilir

2016 Yılının En Güvenilmez Şifreleri

İnternet ortamındaki kişisel verileri koruyabilmek ve erişimlerini şahsileştirmek için kullanılan şifrelerin, güvenilir olması fazlasıyla önemlidir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir