Whatsapp Ekran Görüntüsü Alırken Dikkat!

Anlık mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp, 2017 yılında yeni bir özellik getiriyor. Bu yeni özellikle birlikte kullanıcıların güvenlik seviyesinin de attırılması planlanıyor. Diğer anlık kullanılan uygulamalarda da şu an sürdürülmekte olan bu güvenlik sistemi hakkında Whatsapp’ın da olumlu yaklaştığı belirtiliyor.

Anlık mesajlaşma uygulamalarının neredeyse tamamında bulunan, ekran görüntüsü alındığında karşı tarafa bildirim gönderme özelliğinin, çok yakın bir tarihte Whatsapp’ta da kullanılması planlanıyor. Uygulamanın kullanılmaya başlanması ile birlikte kullanıcıların anlık mesajlaşma esnasında daha güvenilir bir platformda bulunduklarını düşünmesi amaçlanıyor. Böylece diğer tüm şifreleme ile sağlanan güvenlik sistemlerine de ek bir güvence getirilmiş oluyor.

Ekran görüntüsünü bildirme özelliğini hangi uygulamalar kullanıyor?

Whatsapp’ın yakın bir tarihte getirmeyi planladığı ekran görüntüsü alındığında bildirim gönderme özelliğini öncesinde de kullanılan uygulamalar bulunmaktaydı. Snapchat, Periscope ve Instagram bu özelliği uzun zamandan beri kullanan uygulamalar arasında yer alıyor. Özellikle anlık görüntülerin paylaşıldığı bu uygulamalarda, ekran görüntüsü alındığında bildirim gönderilmesi, kullanıcıların daha güvenli bir platformda hissetmelerini sağlamaktadır.

Whatsapp neden bildirim göndermeyi planlıyor?

Geçtiğimiz dönemlerde de Whatsapp’ta ekran görüntüsü alındığında bildirim gönderileceği söylentileri çıkmıştı. Ancak böyle bir özellik getirilmemişti. Şimdilerde tekrar bu konunun gündeme gelmesinin en önemli nedeni ise Whatsapp’a görüntülü konuşma özelliğinin getirilmiş olması. Bu özelliğin getirilmesi ile şifreleme özelliğinin güvenlik sağlama açısından yetersiz kaldığı gündeme getirildi. Bu da beraberinde anlık bildirimin gelmesi beklentisini yükseltti.

Facebook Yorum

Hakkında: editor

İlginizi Çekebilir

Pokemon Go Tehlikeli Bulunarak Yasaklandı!

Dünya’da ve Türkiye’de oldukça tutulan ve bir çılgınlık haline gelen ‘Pokemon Go’ oyunu ile farklı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir