Başlangıç / Web / Whatsapp’a Gelen Yeni Özellikler

Whatsapp’a Gelen Yeni Özellikler

Dünyada en yaygın kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması Whatsapp’a yeni özellikler geliyor. Yeni yapılacak güncelleme ile kullanıcıların çok daha rahat bir şekilde Whatsapp’ta aktif olabilmesi sağlanacak. Böylece 1 milyarın üzerinde kullanıcısı olan Whatsapp’ın daha da geniş kitlelere ulaşması planlanıyor.

Yeni güncelleme ile gelecek olan özelliklerin aslında sosyal medya platformlarının bazılarında da özel mesaj kısımlarında kullanıldığı biliniyor. Ancak anlık mesajlaşma uygulamaları için, bu güncelleme ilk kez yapılacak uygulamaları getiriyor olacak.

Peki Whatsapp son güncellemesi ile kullanıcılarına ne gibi yenilikler sunacak?

Mesajı geri alma özelliği

Kullanıcılar için oldukça avantajlı olacak olan bu özellik ile artık mesajları gönderdikten sonra yaşanan pişmanlıklar tarih olmuş olacak. Çünkü yeni güncelleme gönderilen mesajı, geri alma imkanı sunacak. Ancak geri almanın da bazı şartları bulunacak. Karşı tarafa iletilen mesaj geri alınamayacak. Yalnızca sizin gönderdiğiniz ve henüz karşı tarafa iletilmemiş, tek tık kalan, mesajlar geri alınabilecek. Böylece istenmeyen mesajların görülmesi engellenecek.

Canlı konum arama özelliği

Bu özellik de yeni güncelleme ile gelen pratik özelliklerden bir tanesi! Bu özellik sayesinde sohbet içerisinde olduğunuz grupta yer alan kişilerin nerede olduklarını anlık olarak görebileceksiniz. Elbette bu özelliğin de bir şartı bulunuyor. Kişilerin anlık konum bilgilerini takip edebilmeniz için onların bu özelliği aktif etmesi gerekiyor. Karşı tarafın konum servislerinin açık olması ile canlı konum araması yapılabiliyor.

Facebook Yorum

Hakkında: editor

İlginizi Çekebilir

Pokemon Go Tehlikeli Bulunarak Yasaklandı!

Dünya’da ve Türkiye’de oldukça tutulan ve bir çılgınlık haline gelen ‘Pokemon Go’ oyunu ile farklı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir