BlackBerry World Dünyası Kullanıma Açıldı!

Blackberry WorldBlackberry World uygulama mağazası, RIM tarafından yapılan yeni işletim sistemi Blackberry 10’dan daha önce kullanıcıların hizmetine sunuldu. Uygulamaların yer aldığı sitenin bir önceki halinden tek farkı ismine “World”  eklenmiş olması diyebiliriz.

 

RIM’in BlackBerry 10’un tanıtımını yapmasını beklerken ve Blackberry 10’da ki yenilikleri merak etmişken önce App World adını verdiği ve yeni özellikler barındıran uygulama mağazasını bizlere tanıttı. Daha önce ki halinden bir kaç fark haricinde ismine World eklendiği ise ilk gözlemler arasında. 

Türkiye’de yaşayan ve Blackberry telefona sahip olanlar yeni uygulama sitesinden bir çok alanda faydalanabiliyorlar. Tema, uygulama ve oyun gibi bir çok telefon ihtiyaçlarınıza buradan ulaşabiliyorsunuz. Aslında App World’un tam olarak amacına ulaştığı yer ülkemiz değil. Yurt dışında TV izleme, yabancı filmler vb. Gibi bir çok özelliği kullanıcılarına sunma imkanı yaratan Blackberry yetkilileri, uygulama sitesinin aynı yararlılıkta Türkiye’de iş görmesi konusunda etkin olabilmiş değiller. Türkiye’de App World kullanıcıları yurt dışında ki kullanıcılara göre bazı niteliklerden yoksunlar.

RIM tarafından mağazada yeni uygulanan fiyat politikasıda yeni uygulama sitesi ile birlikte geldi. Bunun yanı sıra mağazanın sürekli güncel tutulacağına dikkat çekilirken, TV izleme vs. gibi özelliklerden faydalanabilen ülkeler için bu özelliklerin 1 hafta içerisinde App World’e ekleneceğide duyuruldu.

Blackberry 10’dan önce hizmete giren App World kısıtlamalara rağmen ülkemizde çokça kullanılacak havasını yarattı bile.

Facebook Yorum

Hakkında: burakveelif

Ben burakveelif..! Yıllardır kullandığım tabir ile, “internet denizinde bir damla”. Yaklaşık 10 yıldır blog yazarlığı ile beraber, amatör olarak başladığım web maceramda, başta joomla!, wp, smf gibi hazır scriptlerin yanında html, php gibi yazılım dilleri ile de "amatör" olarak ilgilenme fırsatı buldum. Detaylar için lütfen tıklayınız>>>

İlginizi Çekebilir

Telefonların Ekran Değişim Ücretleri

Akıllı telefonlar artık yaşamımızın bir parçası oldu. Onsuz adım atamaz olduk. Bu yüzden telefonlarımızı gözümüz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir