Başlangıç / Web / Bilim ve Teknoloji / iPhone 6 Ne Zaman Çıkacak?

iPhone 6 Ne Zaman Çıkacak?

iphone-6-ne-zaman-cikiyor

 

Apple hayranlarının son günlerde sabırsızlıkla beklediği iPhone 6 modeli ile ilgili, can sıkıcı iddialar gelmeye başladı.

Akıllı telefon piyasasındaki rekabet her geçen gün kızışırken, akıl boyutlarını zorlayan tasarım ve özelliklerde beraberinde elbette ki son kullanıcıyı memnun ediyor. Tabii bu durum biraz fiyatlara da yansısa elbette daha iyi olacak ancak şu sıralar bu pek mümkün gözükmüyor. Bu kadar arz olduğu müddetçe ben olsam ben de ucuzlama yoluna gitmem. Neyse, şimdilik bu sosyal araştırmayı bir kenara bırakıp, iPhone 6 ile ilgili duyumlara geçelim.

Bilindiği gibi, iPhone ile başlayan akıllı telefon dönemi, diğer telefon üreticilerinin ve özellikle Samsung, LG, HTC gibi büyük oyuncuların ağırlığını hissettirmesi ile birlikte büyük bir rekabete sahne oluyor. Az evvel bahsettiğimiz üreticilerin büyük ekran kozunu kullanması ile birlikte Pazar paylarında ciddi değişimler oldu. Elbette bu duruma iPhone’ nun da kayıtsız kalması beklenemezdi. 

iPhone 6 nın 4,7 ve 5,5 inç lik 2 model olarak gelmesine nerede ise kesin gözü ile bakılıyor. Hatta 6 inç lik bir sürpriz bekleyenlerin sayısı da azımsanmayacak kadar çok. Mantıklı mı? Bence çok mantıklı. Böylelikle tablet pazarının da önemli bir bölümüne hitap edilmiş olur. Gerçi mobilitesi tartışılır ancak buna rağmen rağbet göreceği nerede ise kesin.

Gelelim herkesin merakla beklediği iPhone 6 nın çıkış tarihine. 

Apple, iPhone 4 ten beri, tüm dünyada Ekim ayı beklentisi oluşturdu ve bu beklenti devam ediyor. Ancak Apple konusunda otorite kabul edilen araştırmacı ve analistlerden gelen haberler hiçte iç açıcı değil. Zira bu yorumlara göre Apple 4.7 inçlik modelde yaşadığı hücre içi ekran paneli ve metal kasa ile ilgili yaşadığı üretim sorunlarından daha büyüğünü 5.5 inçlik modelde yaşıyor. Ve yine gelen bir başka bilgiye göre de safir cam ile ilgili yapılan düşme testlerinin olumlu olmadığı yönünde. Bu durumda da; özellikle iPhone 6 nın 5.5 inçlik modelinin yıl bitmeden çıkamayacağı veya ekim çıksa bile çok sınırlı sayıda çıkacağı yönünde.

Şayet son cümledeki senaryo gerçekleşirse, ülkemizdeki Apple hayranlarının iPhone 6 ile buluşması, en erken 2015 in ilk çeyreği gibi gözüküyor. Bu arada fiyatın da 2000 TL bareminin üzerinde olacağını söylememie sanırım gerek yok.

Umarım sorunlar bir an önce çözülür ve herkes hayal ettiği tarihte telefonlarına kavuşur. Kader… Bekleyip göreceğiz.

Facebook Yorum

Hakkında: burakveelif

Ben burakveelif..! Yıllardır kullandığım tabir ile, “internet denizinde bir damla”. Yaklaşık 10 yıldır blog yazarlığı ile beraber, amatör olarak başladığım web maceramda, başta joomla!, wp, smf gibi hazır scriptlerin yanında html, php gibi yazılım dilleri ile de "amatör" olarak ilgilenme fırsatı buldum. Detaylar için lütfen tıklayınız>>>

İlginizi Çekebilir

Telefonların Ekran Değişim Ücretleri

Akıllı telefonlar artık yaşamımızın bir parçası oldu. Onsuz adım atamaz olduk. Bu yüzden telefonlarımızı gözümüz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir