Powerbank Taşınabilir Şarj Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

power-bankBilindiği üzere teknolojinin hayatımıza girmesi ile birlikte son zamanlarda herkesin elinde mutlak suretle akıllı telefon bulunuyor. Hem de yaş sınırı olmaksızın herkes akıllı telefonları ile tüm işlemlerini cepten gerçekleştirebiliyor. Artık kişiler bankaya bile gitmeden tüm para akışlarını internet bankacılığı ile akıllı telefonlarından yapabiliyor. Bunun yanı sıra oynanan oyunların ne kadar şarj yediğini söylemeye gerek bile yok… Ayrıca sosyal medya kullanıcısı olmayan da kalmadığı için şarjlar oldukça hızla bitiyor. Zamanla bataryalar da zayıflıyor ve kısa sürede şarjın dolduğunu gösterip kısa sürede de şarjın bittiğini gösterebiliyorlar. Hal böyle olunca telefonlar kapanıyor ve kişilerin adeta hayatla bağlantısı kesiliyor. Bunun önüne geçilebilmek için üretilmiş olan teknolojik aletlerin başında da kuşkusuz ki Powerbank taşınabilir şarj cihazları geliyor.

Powerbank Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Kısa sürede şarjın bitmesi nedeni ile kapanan telefonlar birçok işin yarım kalmasına neden olabilmektedir. Aynı zamanda kişilerin ulaşılabilir olmasını da engelleyen bir neden olduğu için oldukça zorluk çekilmektedir. Şarj her zaman en lazım olduğu zamanlarda biter ve mağduriyet de burada başlar. Aslında Powerbank cihazının kullanıldığı alanlardan biri de uzun seyahat yolculuklarıdır. Şarja takmaya imkan olmadığı bu durumlarda Powerbank şarj cihazı kullanımı sayesinde kolaylıkla telefonun açılmasını sağlamak mümkündür. Bu sayede sıkıcı ve uzun süren yolculuklar, hiç kapanmaya ve şarjı bitmeyen telefonlar sayesinde oldukça eğlenceli geçecektir. Kullanımı oldukça basittir. Cihazın elektrik ile dolması ve şarj olması gerekmektedir. Cihaz tamamen şarj olduğunda ışığının yeşile dönmesi ile bunu gösterecektir. Daha sonrasında ise cihazın elektrik ile bağlantısı kesilir ve taşınabilir konuma getirilir. Powerbank kullanımı oldukça basittir ve bu nedenle de 7’den 70’e herkes rahatlıkla kullanabilir.

Powerbank Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

power-bank-2Hem tabletlerde hem cep telefonlarında kullanılabilen Powerbank cihazı alırken dikkat edilecek hususlar şu şekildedir:

Öncelikle mutlaka garantisi olması gerekmektedir. Çünkü bu cihaz da neticede teknolojik bir alettir ve bir batarya görevi görmektedir. Kısa sürede bozulmasının önüne geçilebilmesi için de garanti kapsamında olması oldukça önemlidir. Bunun yanı sıra bilindik bir marka olması da oldukça önem taşımaktadır. Aksi halde powerbanklar uzun ömürlü olmaz ve bu nedenle de kısa sürede çöpe gitmesi gerekecektir. Bir diğer önemli husus da şarj edeceğiniz aletin kapasitesine uygun olması gerekmektedir. Kullanılan cihazın kapasitesinin en az 3 katı kapasiteye sahip bir cihaz almak gerekecektir. Önemli hususlardan biri de amper değerlerinin yüksek olmasıdır. Yani şarj etme hızının yüksek olması gerekmektedir. Powerbank alırken çıkış sayısına da bakmak gerekir. Örneğin 2 çıkışı varsa aynı anda hem telefon hem tabletinizi kolaylıkla şarj edebilirsiniz. Led uyarısının olup olmadığına da mutlaka dikkat etmek gerekmektedir.

Facebook Yorum

Hakkında: burakveelif

Ben burakveelif..! Yıllardır kullandığım tabir ile, “internet denizinde bir damla”. Yaklaşık 10 yıldır blog yazarlığı ile beraber, amatör olarak başladığım web maceramda, başta joomla!, wp, smf gibi hazır scriptlerin yanında html, php gibi yazılım dilleri ile de "amatör" olarak ilgilenme fırsatı buldum. Detaylar için lütfen tıklayınız>>>

İlginizi Çekebilir

Telefonların Ekran Değişim Ücretleri

Akıllı telefonlar artık yaşamımızın bir parçası oldu. Onsuz adım atamaz olduk. Bu yüzden telefonlarımızı gözümüz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir