Başlangıç / Web / Bilim ve Teknoloji / Bilgisayar Hızı Nasıl Arttırılabilir?

Bilgisayar Hızı Nasıl Arttırılabilir?

Bilgisayarınızın hızı sizin için yeterli seviyede değilse, hatta aldığınız günden çok daha yavaş şekilde çalışıyorsa bu durumu çözmek için yapabileceğiniz fazlasıyla basit uygulamalar vardır. Bu uygulamaları düzenli olarak yapıp, bilgisayarınızın bakımını aksatmadığınız takdir de bilgisayarınız maksimum hız kapasitesine ulaşacaktır. Böylece uzun süre yüksek performansta işlem görebilir hale gelebilirsiniz.

Disk ve Geçici Dosyaları Temizleyin

Bilgisayarınızda düzenli olarak disk ve geçici dosya temizliği yapmanız hem bilgisayarınızın ömrünün uzamasını sağlayacak hem de yavaşlama ve kasılma problemini büyük oranda azaltacak hatta yok edecektir. Bu nedenle özellikle düzenli olarak bilgisayar kullanan kişilerin bu bakıma dikkat etmesi fazlasıyla önemlidir.

Windows Bakımını Aksatmayın

Windows’un kendi bakımının düzenli şekilde yapılmaması da bilgisayar hızının olumsuz etkilenmesine neden olabilmektedir. Bu sebeple otomatik bakımı ayarlayarak, bilgisayarın kendi kendisini onarmasına yardımcı olabilirsiniz. Bu ayarlamada bilgisayarınızın uzun ömürlü olmasına destek olacaktır.

Antivirüs Programı Yükleyin

Bilgisayarların kısa süre içerisinde çökmesinin, kullanılması imkansız hale gelecek şekilde yavaşlamasının en önemli nedeni internet üzerinden virüslerin bulaşmasıdır. İnternette gezinirken zararlı programlar, antivirüs programı olmadığı için, kolaylıkla bilgisayara bulaşabilecektir. Bu nedenle kaliteli bir antivirüs programının indirilmesi ve güncel şekilde kullanılması önemlidir.

Antivirüs programının ücretli ya da ücretsiz olması bilgisayarda değişiklik yaratmayacaktır. Ancak ücretsiz antivirüs programlarının koruma alanı biraz daha dardır. Bu rağmen kullanım amacını karşılayacaktır.

Facebook Yorum

Hakkında: editor

İlginizi Çekebilir

Telefonların Ekran Değişim Ücretleri

Akıllı telefonlar artık yaşamımızın bir parçası oldu. Onsuz adım atamaz olduk. Bu yüzden telefonlarımızı gözümüz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir