Başlangıç / Web / Bilim ve Teknoloji / Navigasyon Nedir? | Navigasyon Kullanımı

Navigasyon Nedir? | Navigasyon Kullanımı

Navigasyon gidilmek istenen adrese en kısa ve hızlı bir şekilde ulaşmamızı sağlayan sistemin adıdır. Yolculuk esnasında oldukça işe yarayan Navigasyon, sürücünün işini de kolaylaştırmaktadır.

Adres bulmak için kullanılan Navigasyon soz zamanlarda çok yaygın olarak kullanılmaktadır. Kullanımı oldukça basittir ve en kısa sürede ya da en kısa yoldan bizi istediğimiz adrese ulaştırır. Ayrıca tüm bunların yanında sesli yol tarifi yapması, sürücünün ekrana bakarak dikkatinin dağılmasını da önlemektedir.

Navigasyon Nasıl Yol Bulunur?

Navigasyon’a en güncel yol tarifleri yüklendiği için istenilen tüm yollar ve adresler kolaylıkla bulunmaktadır. Cihazın donanımsal özelliği ile GPS üzerinden bulunulan konum tespit edilerek girilen adrese göre bir yön çizilir ve harita üzerinden çizilen bu gidiş hattına göre hareket edilir. Ayrıca sürücü yanlış bir yola saparsa Navigasyon hemen uyarı verir ve sürücüyü ikaz eder ve yeni bir rota çizerek sürücüyü bu rotaya yönlendirir.

Navigasyon Nasıl Kullanılır?

Bilinmeyen bir adres Navigasyona girildiği zaman kesinlikle GPS açık olmalıdır. Bundan sonrasında cihaz sizin bulunduğunuz konumu işaretler. Sonrasında sadece size adresi ya da gidilecek yerin ismini yazmak kalır. Navigasyon o adresi de belirler ve size yaklaşık olarak kilometreyi, süreyi ve gidişi verecektir. Sesli komut özelliğini açmanız halinde sizi sesli olarak yönlendirecek ya da uyaracaktır. Ayrıca Navigasyon özellikleri yalnızca bu kadar değil. En yakın benzin istasyonu, otel, market gibi yerleri de size haber verecek ve hız limitini aştığınızda da sizi uyaracaktır.

Facebook Yorum

Hakkında: editor

İlginizi Çekebilir

Telefonların Ekran Değişim Ücretleri

Akıllı telefonlar artık yaşamımızın bir parçası oldu. Onsuz adım atamaz olduk. Bu yüzden telefonlarımızı gözümüz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir