Akıllı Telefon Şarjının Süresi Nasıl Uzatılır?

Akıllı telefonların hayatımıza girmesi ve özelliklerinin de her geçen gün artması nedeni ile pil ömrü de azalmaya başladı. Böylece kullanım süresinin fazlalaşması ile birlikte şarjı da kısa sürede tükenmeye başladı. Telefon kullanıcıları neredeyse priz başında vakit geçirmeye başladılar.

Bu durumdan çok şikayetçi olmaya başlayan kullanıcılar için durumu iyileştirmek adına bazı yöntemleri yazımızda bahsedeceğiz. Basit bazı uygulama ile şarj konusunda biraz daha rahat nefes alabilirsiniz.

İşte Şarj Ömrünü Uzatan Bazı Yöntemler…

Duvar Kağıdı ve Tema Renkleri Düz Kullanın

Özellikle telefonda kullanılan açık renkli duvar kağıtları ve hareketli temalar oldukça fazla şarj tüketmekte olduğu unutulmamalıdır. Bunun yerine duvar kağıtlarında düz hareketsiz temaların seçimi şarj ömrünü arttıracaktır.

Ekran Aydınlatma Ayarlarını Otomatiğe Alın

Telefon ekranının normalden fazla aydınlık olması fazla güç harcadığından dolayı şarjın çabuk bitmesine sebep olabilir. Bu yüzden en ideali otomatik ayardır.

Bağlantı Ayarları Kontrol Edin

Kablosuz ağa ihtiyaç duyulmadığı zamanlarda Kablosuz bağlantılarının kapalı olması batarya ömrünü uzatır. Çünkü sürekli açık olan kablosuz bağlantılar pil ömrünü oldukça kısaltmaktadır.

Kullanılmayan Programları Kapatın

Telefonda kullanmadığınız tüm uygulamaları kapatmanız ve önbelleği daima temiz tutmanız telefonunuzun şarj süresini arttıracaktır. Bu yüzden sık sık önbelleği temizlemeli ve gereksiz uygulamaların arka planda çalışmasını engellemelisiniz.

Konum Uygulamasını Kapalı Tutun

Yine gerekli değil ise konum uygulamasını kapatmanız telefonunuzun şarj ömrünü daha da uzatacaktır.

Facebook Yorum

Hakkında: editor

İlginizi Çekebilir

Telefonların Ekran Değişim Ücretleri

Akıllı telefonlar artık yaşamımızın bir parçası oldu. Onsuz adım atamaz olduk. Bu yüzden telefonlarımızı gözümüz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir