Whatsapp’ta Konum Nasıl Gönderilir?

Whatsapp’ta oldukça hızlı ve kolay bir şekilde konum bilgilerinizi istediğiniz kişiye gönderebiliyorsunuz! Bu özellik sayesinde karşınızdaki kişiye bulunduğunuz yeri tarif etmek için ekstra bir çaba harcamak durumunda da kalmıyorsunuz. Çünkü konum attığınız anda nerede olduğunu hızlıca görebiliyor.

Whatsapp’tan karşı tarafa konum attığınızda karşınızdaki kişi nerede olduğunuzu harita üzerinden görebiliyor. Bu sayede hem bulunduğunuz yeri kolayca bulabiliyor hem de siz anlatmak için vakit kaybetmekten kurtuluyorsunuz. Karşılıklı olarak önemli ölçüde vakit kazandıran bu özelliği kullanabilmek içinse telefonunuzda küçük ayarlamalar yapmanız gerekiyor. Bu ayarlamaları yaptıktan sonra Whatsapp sohbet ekranındaki ‘Konum Gönder’ seçeneğine tıklamanız yeterli olacak.

iPhone’da konum gönderme; işlemi yapabilmek için Whatsapp uygulamasının konum bilgilerinize ulaşabilmesini onaylamalısınız. Bunun için de ayarlar seçeneğine tıkladıktan sonra konum servisine tıklayarak, seçenekler arasından Whatsapp’ın erişimini onaylamanız gerekmektedir. Bu onaylamayı yaptıktan sonra standart şekilde Whatsapp sohbetinize girerek, konum bilgilerinizi istediğiniz kişi ile kolayca paylaşabilirsiniz.

Android’de konum gönderme; için iPhone ile benzer bir aşamadan geçmeniz gerekir. Android’de bu işlemi ayarlar kısmına girerek, iPhone’daki adımları izleyerek yapabilirsiniz. Ancak daha kısa bir yöntemle de konum bilgilerinize erişimi sağlayabilirsiniz. Bunun için ana ekranda üstteki menüyü çekmeniz yeterlidir. Oradaki kısayol seçeneklerinden konuma tıkladığınızda artık Whatsapp konum bilgilerinize ulaşabilecektir. Android’de Whatsapp için ayrı bir erişim seçeneği bulunmadığından konum bilgilerinizi açmanızla birlikte diğer uygulamalarda konumunuza erişebilecektir.

Facebook Yorum

Hakkında: editor

İlginizi Çekebilir

Telefonların Ekran Değişim Ücretleri

Akıllı telefonlar artık yaşamımızın bir parçası oldu. Onsuz adım atamaz olduk. Bu yüzden telefonlarımızı gözümüz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir