iPhone’un En Pratik Özellikleri

iPhone kullanıcılarının dahi aslında pek bilmediği oldukça kullanışlı iPhone özellikleri olduğunu biliyor muydunuz? Pratik kullanım için fazlasıyla avantajlı olan bu özellikler sayesinde kullanıcılar telefonlarında yapmak istedikleri işlemi çok daha hızlı bir şekilde yapabiliyor. Bu durum hem zamandan hem de telefonun şarjının daha uzun süre gitmesinden dolayı yararlı oluyor.

İşte iPhone kullanıcıları için fazlasıyla kolaylık sağlayan pratik uygulamalar;

1- Hızlı fotoğraf çekimi

Hızlı fotoğraf çekimi yapabilmek için kulaklıkta bulunan ses açma/kapama tuşlarını kullanabilirsiniz. Ya da telefonun sol kısmında bulunan ses açma/kapama tuşlarını kullanarak da hızlı bir şekilde fotoğraf çekebilirsiniz.

2- Mesaj ileti bilgisi

Mesajlarınızın karşı tarafa iletilip, iletilmediğini merak ediyor ve aynı zamanda mesajınızın ne zaman okunduğunu görmek istiyorsanız mesajlaşma uygulamasını indirmeniz yeterli olacak. Sonrasında mesajlarınızın ne zaman okunduğu hakkında detaylı bilgileri görüntüleyebileceksiniz.

3- Hızlı işlem yapabilme özelliği

iPhone kullanıcıları için en pratik özelliklerden birisi de budur. Telefonda arama yaparken, alternatif seçenekleri incelemek istediğinizde telefonunuzu sağa sola sallamanız yeterli olacaktır. Sonrasında karşınıza çıkan seçeneklerden sizin için en uygun olanını tercih edebilirsiniz.

4- Flaş ışığının alternatif kullanımları

Telefonunuz sessizdeyken flaş ışığınızı açarak bildirimlerden haberdar olabilirsiniz. Ayarlar’dan yapacağınız işlem sonrasında telefonunuza bildirim geldiğinde flaş ışığınız yanıp sönecektir. Böylelikle telefonunuz sessizde dahi olsa çağrılardan haberdar olabilirsiniz.

5- Klavye ekleyebilme

Telefonunuzda birden fazla klavye kullanmak istiyorsanız Ayarlar’dan kullanmak istediğiniz klavyeleri açabilirsiniz. Emoji klavyesini de kullanabilmek için bu seçeneği aktif hale getirmelisiniz.

Facebook Yorum

Hakkında: editor

İlginizi Çekebilir

Telefonların Ekran Değişim Ücretleri

Akıllı telefonlar artık yaşamımızın bir parçası oldu. Onsuz adım atamaz olduk. Bu yüzden telefonlarımızı gözümüz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir