Başlangıç / Web / Bilim ve Teknoloji / Dizüstü Bilgisayarın Sesini Yükseltmenin Yolları

Dizüstü Bilgisayarın Sesini Yükseltmenin Yolları

Dizüstü bilgisayar kullanan çoğu kişinin yakındığı nokta ses kalitesinden memnun olmadıklarıdır. Peki dizüstü bilgisayarımızın ses kalitesini nasıl arttırabiliriz? İşte cevabı…

Uygulama ve İşletim Sistemi Ayarları İle Ses Kalitesini Yükseltebilirsiniz

Öncelikle başlangıç ayarlarınıza bakın. Mesela Windows ya da Mac’de bulunan Spotify uygulaması içindeki Seçenekler kısmında Premium üyelere  ses için yüksek kalite seçeneği var. iTunes kullanıyorsanız önce Tercihler’i açıp, sonra da Çalma/Oynatma bölümüne gelin. Bu bölümde olan Ses Geliştirici’yi seçili hale getirip Ses Geliştirici’nin ibresi ile oynayarak ses kalitesini isteğinize göre değiştirin.

Uygulama ayarlarından sonra, işletim sisteminin ses ayarlarını geçin. Windows kullanıyorsanız Denetim Masası’na tıklayıp sonra Ses sekmesine gidin. Bu sekmede görünen Hoparlör’e tıklayıp Özellikler’i seçili hale getirin. Buradan sonra karşınıza Geliştirmeler ve Gelişmiş seçenekler çıkacaktır. Buradan da yine kendi istediğinize göre değişiklik yaparak ses kalitesini yükseltebilirsiniz.

Ekstra Eklemeleri Deneyin

Bu ayarlar size yetmediyse ekstra yapacağınız eklemeler olabilir. Örneğin, Mac-iTunes için, BitPerfect kullanılabilir. Ayrıca Boom 2 de Mac sesi daha yüksek ve temiz hale getirecektir. Hem Mac, hem de Windows’ta kullanılan Hear ise sesi oldukça geliştiren bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca Hear’ın seçenekleride oldukça fazla. Hoparlörle kullanılabildiği gibi kulaklıkla da kullanılabiliyor.

Tüm bu seçeneklere rağmen yine de dizüstü bilgisayarınızın ses kalitesinde bir artma olmuyor ise donanımsal seçeneklerin gözden geçirilmesi gerekiyor. Ayrıca kulaklık kullanmayı tercih eder fakat kablolardan rahatsızlık duyarsanız Bluetooth kulaklıklar sizin imdadınıza yetişecektir.

Facebook Yorum

Hakkında: editor

İlginizi Çekebilir

Telefonların Ekran Değişim Ücretleri

Akıllı telefonlar artık yaşamımızın bir parçası oldu. Onsuz adım atamaz olduk. Bu yüzden telefonlarımızı gözümüz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir