Başlangıç / Web / Bilim ve Teknoloji / iPhone Modellerine Zam Geliyor

iPhone Modellerine Zam Geliyor

Geçtiğimiz günlerde yapılan açıklama ile akıllı telefonlara zam geleceği neredeyse kesinleşmişti. Doların hızlı yükselişi ve akıllı telefonların da yurt dışından getiriliyor olmasından kaynaklı olarak telefon fiyatlarında da artış yaşanabileceği gündem konusu olmuştu. Ancak henüz kesin bir açıklama gelmediği için fiyatlarda ne gibi değişikliklerin olacağı konusu netlik kazanamamıştı. Ve akıllı telefon fiyatlarının piyasada ortalama olarak ne şekilde değişeceğinin ipucu Apple’dan geldi.

Apple fiyatları arttırmaya hazırlanıyor!

Akıllı telefon denildiğinde akla ilk gelen ve fazlasıyla popüler olan iPhone modellerinin ilk zam yapılacak modeller olduğu öğrenildi. Alınan bilgilere göre iPhone modellerine ortalama olarak yüzde 10-13 arasında zam yapılması bekleniyor. Bu da henüz yeni piyasaya sürülen iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerinin ciddi rakamlara ulaşacağını gösteriyor.

Apple’ın bu zammı yılın ortasına doğru Türkiye’ye yansıtacağı, o sürece kadar eski satış fiyatının geçerli olacağı biliniyor. Bu da şu an piyasada olan iPhone modellerinin kısa bir süre içerisinde fiyat olarak yükselişe geçeceğini gösteriyor. Apple’ın daha önceki yıllarda da doların artması ile zam gerçekleştirdiği göz önüne alındığında, zam haberlerinin doğruluğu teyit edilmiş oluyor.

Sadece telefon fiyatlarına zam gelmeyecek

Telefonlara yapılması beklenen bu zammın, yalnızca telefonlar için olmadığı da söylenenler arasında. Zam doların yükselişinden kaynaklı yapılacağı için Apple’ın tüm modellerinde etkili olması bekleniyor. Bu da Apple’ın tablet, bilgisayar ve daha bir çok ürünün de zam yapılması anlamına geliyor.

Facebook Yorum

Hakkında: editor

İlginizi Çekebilir

Telefonların Ekran Değişim Ücretleri

Akıllı telefonlar artık yaşamımızın bir parçası oldu. Onsuz adım atamaz olduk. Bu yüzden telefonlarımızı gözümüz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir