Başlangıç / Web / Bilim ve Teknoloji / ABD’den Apple Kullanıcılarına Müjdeli Haber

ABD’den Apple Kullanıcılarına Müjdeli Haber

Dünya’daki tüm Apple kullanıcıları Amerika Birleşik Devleti’nde yer alan bir mahkemeden çıkan karar ile App Store mağazası için yeni bir hak kazandılar. Kazanılan yeni hak, App Store kullanıcılarının artık Apple firmasına dava açma yetkisinin olması yönünde.

iPhone model telefon kullanıcılarının en sık rastlanan şikayetleri arasında App Store mağazası dışında olan bir uygulamayı satın alamamaları yer alıyordu. Kullanıcıların bu şikayet ve taleplerini göz önünde bulunduran 9. Amerika Birleşik Devleti Geçici Temyiz Mahkemesi bu soruna bir çözüm yolu olarak kullanıcılara Apple firmasına dava açma hakkını tanıdı.

Kullanıcılara Uygulama İndirme Özgürlüğü Talep Ediliyor

Amerika Birleşik Devleti Geçici Temyiz Mahkemesi’nce alınan bu yeni karar Apple firmasının senelerdir kullandığı uygulama pazarının himayesi altından çıkması yönünde bir yol çizdi. Çok uzun zamandır iPhone model telefon kullanıcılarına hizmet vermekte olan App Store mağazası kendisi dışından satın alınabilecek uygulamalara olanak tanımaması ile büyük şikayet alıyordu ve 2017 yılının başında yapılan araştırma sonucunda Apple firmasının bu şekilde 240 milyon dolarlık gelir ettiği bilgisi öğrenildi. Ancak mahkemeden çıkan yeni karar ile birlikte artık iPhone model telefon sahipleri Apple firmasına dava açma hakkını kazandı. Şimdi ise Apple firmasının bu karar karşısında kullanıcılarına başka mağazalardan da uygulama indirme özgürlüğü tanıyıp, tanımayacağı merak konusu.

Facebook Yorum

Hakkında: editor

İlginizi Çekebilir

Telefonların Ekran Değişim Ücretleri

Akıllı telefonlar artık yaşamımızın bir parçası oldu. Onsuz adım atamaz olduk. Bu yüzden telefonlarımızı gözümüz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir