Başlangıç / Web / Bilim ve Teknoloji / Note 7 Kullanıcılarını Şok Edecek Haber

Note 7 Kullanıcılarını Şok Edecek Haber

Geçtiğimiz yıl Samsung Galaxy Note 7 modelli telefon bir türlü dillerden düşmek bilmemişti. Ancak hakkında konuşulanların tümü çıkardığı problemler ve patlamaları üzerineydi. Çıktığı günden itibaren ilk 1 ay satışları ile çok ses getirmiş olan Galaxy Note 7 sonrasında patlamaları ile gündeme oturmuştu. Bu sorunlarının sonu gelmeyince firma kullanıcılardan telefonları geri toplamış ve para iadesinde bulunmuştu.

Galaxy Note 7 Sorunu Çığ Gibi Büyüdü!

Samsung firmasına ait olan Galaxy Note 7 modelli telefonuna çıktığı günlerde çok fazla ilgi gösterilmişti. Ancak piyasada bulunan tüm Galaxy Note 7 telefonlarda ciddi problemler yaşanmış ve bu durumun önüne geçilememişti. Samsung Galaxy Note 7 modelli telefonun yaşanan bu sorunları yüzünden toplatılması ve para iadesi yapılmışken, cihazlarını geri vermek istemeyenler olmuştu. Ancak cihazlarını teslim etmemiş olan kişilere firmadan sert bir darbe geldi. Samsung, Galaxy Note 7 modelli telefonuun şarj olmasına engel olacak bir güncellemeyi uygulamaya koydu. Bu durumda artık cihazlar şarj olmayacak ve sonsuza dek kapalı olarak kalacaktı.

Samsung Galaxy Note 7’nin geçtiğimiz sene ortaya çıkardığı sıkıntılar dolayısı ile başlatılmış olan soruşturma halen daha devam etmektedir. Ancak bu davada şu ana kadar geçen süreçte yaşanan tüm sonuçların 23 Ocak 2017 tarihinde Samsung tarafından açıklığa kavuşturulacağı söylendi.

23 Ocak 2017 tarihini önemli kılan olay ise yalnızca Samsung tarafından yapılacak olan açıklama değildi tabii. Aynı zamanda da geçtiğimiz senenin son çeyreğine ait finansal raporlarda bu tarihte açıklanacak.

Facebook Yorum

Hakkında: editor

İlginizi Çekebilir

Telefonların Ekran Değişim Ücretleri

Akıllı telefonlar artık yaşamımızın bir parçası oldu. Onsuz adım atamaz olduk. Bu yüzden telefonlarımızı gözümüz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir