Telefonların Ekran Değişim Ücretleri

Akıllı telefonlar artık yaşamımızın bir parçası oldu. Onsuz adım atamaz olduk. Bu yüzden telefonlarımızı gözümüz gibi koruyoruz ama kaza geliyorum demiyor. Akıllı telefonların en büyük risk alanıdır ekran camı. Telefonun ekranının kırılma durumunda ne kadar ücret ödeneceği ise kimsenin başına gelmeden bilinmez.

İşte Bazı Telefon Markalarına Göre Ödenecek Ücret:

HTC marka telefonların ekranlarında herhangi bir kırılma söz konusu olduğunda ve değiştirmek istediğinizde modelline göre 250 Liradan başlıyor, 500 Liraya kadar çıkıyor.

LG’lerde ise biraz daha fiyat artıyor. Ekran değiştirmek zorunda kaldığınızda yine modeline göre 350 ile 550 Lira arasında bir ücreti gözden çıkaracaksınız.

Marka değiştikçe ödenecek ücretlerde değişiyor. Sony marka telefonlarda ekran değiştirme ücreti, 400 Liradan başlıyor 800 Liraya kadar çıkabiliyor.

Samsung model telefonlarda ürün yelpazesi oldukça geniş olduğundan dolayı ücrette biraz yukarılara çıkabiliyor. Eğer Samsung marka bir telefonunuz varsa ve ekranı kırıldıysa değiştirmek için 500 ile 1250 Lira arasında bir ücret ödemeniz gerekecek.

Eğer Apple iPhone serisi bir telefona sahipseniz daha dikkatli olmanızda fayda var. Çünkü  iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerinde ekran 1000 ile 1300 Lira arasında bir ücret karşılığı değişiyor.

iPhone 6 ve 6S serisi bir telefonuz varsa daha şanslısınız. Çünkü bu seri telefonların ekranları üst modellerine göre biraz daha uygun. iPhone 6 için 300 Lira,  iPhone 6s için ise 700 Lira ücret ödemek zorunda kalacaksınız.

Facebook Yorum

Hakkında: editor

İlginizi Çekebilir

Note 7 Kullanıcılarını Şok Edecek Haber

Geçtiğimiz yıl Samsung Galaxy Note 7 modelli telefon bir türlü dillerden düşmek bilmemişti. Ancak hakkında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir