Apple’ın Yeni Güncellemesi iOS 10.3 İle Gelen Yenilikler Neler?

iOS 10’un en son güncellemesi olan iOS 10.3’ün beta sürümü yayınlandı. Yeni günceleme ile birlikte bir çok yenilikte beraberinde geldi fakat şimdilik bu güncellemeyi yalnızca geliştiriciler test edebiliyor.

İşte iOS 10.3’ün Yenilikleri

AirPods’umu Bul

iOS 10.3 ile gelen yeniliklerden biri de AirPods’umu bul özelliği olmuş. Bu Beta sürümün en önemli özellikleri arasında görülüyor. Bundan sonra iPhone’umu Bul uygulaması ile kaybolan AirPods’u kolaylıkla bulunabilecek.

Uygulama Animasyonları

Uygulama ön izlemeleri öncekinden daha küçük hale gelmiş ve kenarları da yuvarlaklaşmış.

Apple Kimliği Profili

Ayarlar uygulamasının başına profillere ‘Apple kimliği’ seçeneği gelmiş ve burada tüm Apple kimliği bilgileri gösteriliyor.

SiriKit

SiriKit uygulaması ile Siri’nin yepyeni özellikleri bulunuyor. Bunlar; faturaların ödenme durumlarını kontrol etme ve Uber türü hizmetlerden gelecekte olacak seyahatleri planlamak gibi.

Haritalar

Harita uygulamasında, 3D Touch desteği ile hava durumu daha ayrıntılı bir şekilde sunuluyor.

Uygulama İkonu Değişiklikleri

Geliştiriciler bu güncelleme ile birlikte uygulama ikonlarını istedikleri bir güncelleme ile istedikleri zaman değiştirebilecekler.

iPad Klavyesi

iOS 10.3’te  gizli bir iPad klavye ayarı bulunuyor. Bu klavye tek elle kayabiliyor ve 9.7 inç ya da daha küçük bir iPad’de kullanılabiliyor.

Yalnız iOS 10.3 güncellemesi kurulurken, dosya sisteminin Apple File System (APFS) olarak güncelleneceğini hatırlatarak, iTunes ve iCloud aracılığı ile güncellemeyi yapmadan önce bir yedekleme yapmanız gerektiği unutulmamalıdır.

Facebook Yorum

Hakkında: editor

İlginizi Çekebilir

Note 7 Kullanıcılarını Şok Edecek Haber

Geçtiğimiz yıl Samsung Galaxy Note 7 modelli telefon bir türlü dillerden düşmek bilmemişti. Ancak hakkında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir